TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bolesławiec zmienia zdanie. Autobusy wrócą już w czerwcu
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.05.2020 15:00:08
Bolesławiec zmienia zdanie. Autobusy wrócą już w czerwcu

W czerwcu autobusy miejskie MZK wyjadą na ulice Bolesławca

Z dniem 1 czerwca komunikacja miejska wznowi działalność na terenie Bolesławca. Autobusy MZK będą kursowały według tzw. wakacyjnego rozkładu jazdy.

Przypomnijmy, że 16 marca – wraz z zamknięciem szkół i przedszkoli - miasto zawiesiło do odwołania autobusy MZK Bolesławiec. Wówczas bolesławieccy urzędnicy wyjaśniali:

-"To efekt decyzji Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze."

Z kolei w kwietniu dolnośląskie miasto poinformowało, że kursy autobusów MZK Bolesławiec zostaną wznowione, gdy ruszą szkoły. Bolesławiec powiedział wtedy jasno: komunikacja miejska bez funkcjonowania szkół i przedszkoli nie jest potrzebna.

Teraz jak widać zmienił zdanie. I dobrze.

Nowe zasady

Jednocześnie miasto przypomina mieszkańcom, że w czasie panującej pandemii w środkach transportu publicznego obowiązuje limit pasażerów. W związku z ograniczeniami związanymi z koronawirusem na pokładzie autobusu w Bolesławcu może znajdować się tyle osób, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna). W autobusie istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust.

Warto przypomnieć, że na terenie Bolesławca obowiązuje bezpłatna komunikacja miejska. Finansowanie MZK odbywa się wyłącznie z budżetu miasta Bolesławca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
MZK Bolesławiec