TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Boliwia: Zderzenie dwóch autobusów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 10.12.2018 12:56:11

Zderzenie dwóch mikrobusów; co najmniej 17 ofiar śmiertelnych.

17 osób zginęło, a co najmniej 10 odniosło poważne rany podczas zderzenia 2 minibusów, do jakiego doszło w sobotę - 8 grudnia - w zachodniej części Boliwii - podała policja tego kraju. Do wypadku doszło na drodze łączącej La Paz z miastem Achicachi nad jeziorem Titicaca.

Szesnastu pasażerów zginęło na miejscu. Siedemnasta ofiara zmarła już po przewiezieniu do szpitala w Achicachi - poinformował rzecznik policji drogowej pułkownik Alex Alfaro.

Oba mikrobusy "zostały kompletnie zniszczone, kierowcy i pasażerowie zostali dosłownie zmiażdżeni wewnątrz pojazdów" - podała boliwijska agencja prasowa ABI.

Przyczyna zderzenia obu mikrobusów należących do przewoźnika publicznego nie jest znana. Boliwijski portal informacyjny podał, że powodem mogło być przekroczenie prędkości.

Policja rozpoczęła czynności wyjaśniające jeszcze w trakcie zakończonej już akcji ratunkowej. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Boliwia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.