TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bomatur ponownie w rozmiarze MAXI. Z MAN-em!
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.01.2020 12:00:51
Bomatur ponownie w rozmiarze MAXI. Z MAN-em!

Śląskie firma poszerzyła zarówno liczbę autobusowych marek w swojej flocie, jak i zakres działalności na transportowym rynku.

Śląskie firma poszerzyła zarówno liczbę autobusowych marek w swojej flocie, jak i zakres działalności na transportowym rynku. Dzięki temu mamy podwójny debiut - przewoźnik po latach powrócił do rozmiaru MAXI i postawił tutaj na markę MAN. Ale to nie koniec nowości.

Wszystkie te zmiany związane są z nowym kontraktem na touroperatorskim rynku, jaki zawarła polska spółka. Z nieoficjalnym źródeł wiemy, że chodzi o przewozy pasażerów statków pasażerskich - tzw. cruiserów, które zawijają do najciekawszych portów na terenie całej Europy.

-"Nasze najnowsze autokary MAN Lion`s Coach zostały zakupione specjalnie pod konkretnego klienta, stąd też nietypowy rozmiar, czyli 12-metrów oraz biały kolor, a nie szampański, w jakim występują pozostałe nasze autokary - tłumaczy Artur Matlak, współwłaściciel Bomaturu. - Z kolei o wyborze marki MAN zdecydowały korzystne warunki kontraktu oraz kontynuacja dobrej współpracy z spółką MAN Truck & Bus Polska. Wcześniej kupowaliśmy od nich tylko autokary piętrowe marki Neoplan, dlatego najnowsza inwestycję w 12-metrowe MANy-y traktujemy jako poszerzenie współpracy."

Turystyczny standard

Najnowsze dwa "lwy" we flocie Bomaturu posiadają standardowe wyposażenie turystyczne, w tym m.in. przyciemniane boczne szyby, kuchenkę z ekspresem do kawy i WC.

Przy długości 12,1 m modele MAN Lion`s Coach zabierają na pokład 49 pasażerów. W układzie napędowym mamy silnik MAN D2676 LOH o mocy 309 kW (420 KM) współpracujący z 6-biegową skrzynią ZF EcoShift.

Najnowszy zakup to nie koniec tegorocznych inwestycji Bomaturu. Firma przygotowując się do realizacji kontraktu "pod konkretnego klienta" jeszcze w lutym/marcu odbierze 4 sztuki 12-metrowych autokarów Scania- Irizar i6s. Razem daje to flotę sześciu białych autokarów klasy MAXI - do zadań specjalnych.

Z kolei jesienią - już w szampańskim barwach - flotę przewoźnika wzmocnią dwa piętrowe autokary. Najpewniej marki Neoplan.

Dodatkowo w 2020 roku firma Sandra - czyli druga autobusowa marka Bomaturu, która działa w przewozach regularnych - zakupi trzy  15-metrowe autokary Scania-Irizar i6s. Pierwszy z nich zostanie odebranych już w lutym. Niezły początek roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Bomatur
MAN
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.