TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bomatur ponownie w rozmiarze MAXI. Z MAN-em!
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.01.2020 12:00:51
Bomatur ponownie w rozmiarze MAXI. Z MAN-em!

Śląskie firma poszerzyła zarówno liczbę autobusowych marek w swojej flocie, jak i zakres działalności na transportowym rynku.

Śląskie firma poszerzyła zarówno liczbę autobusowych marek w swojej flocie, jak i zakres działalności na transportowym rynku. Dzięki temu mamy podwójny debiut - przewoźnik po latach powrócił do rozmiaru MAXI i postawił tutaj na markę MAN. Ale to nie koniec nowości.

Wszystkie te zmiany związane są z nowym kontraktem na touroperatorskim rynku, jaki zawarła polska spółka. Z nieoficjalnym źródeł wiemy, że chodzi o przewozy pasażerów statków pasażerskich - tzw. cruiserów, które zawijają do najciekawszych portów na terenie całej Europy.

-"Nasze najnowsze autokary MAN Lion`s Coach zostały zakupione specjalnie pod konkretnego klienta, stąd też nietypowy rozmiar, czyli 12-metrów oraz biały kolor, a nie szampański, w jakim występują pozostałe nasze autokary - tłumaczy Artur Matlak, współwłaściciel Bomaturu. - Z kolei o wyborze marki MAN zdecydowały korzystne warunki kontraktu oraz kontynuacja dobrej współpracy z spółką MAN Truck & Bus Polska. Wcześniej kupowaliśmy od nich tylko autokary piętrowe marki Neoplan, dlatego najnowsza inwestycję w 12-metrowe MANy-y traktujemy jako poszerzenie współpracy."

Turystyczny standard

Najnowsze dwa "lwy" we flocie Bomaturu posiadają standardowe wyposażenie turystyczne, w tym m.in. przyciemniane boczne szyby, kuchenkę z ekspresem do kawy i WC.

Przy długości 12,1 m modele MAN Lion`s Coach zabierają na pokład 49 pasażerów. W układzie napędowym mamy silnik MAN D2676 LOH o mocy 309 kW (420 KM) współpracujący z 6-biegową skrzynią ZF EcoShift.

Najnowszy zakup to nie koniec tegorocznych inwestycji Bomaturu. Firma przygotowując się do realizacji kontraktu "pod konkretnego klienta" jeszcze w lutym/marcu odbierze 4 sztuki 12-metrowych autokarów Scania- Irizar i6s. Razem daje to flotę sześciu białych autokarów klasy MAXI - do zadań specjalnych.

Z kolei jesienią - już w szampańskim barwach - flotę przewoźnika wzmocnią dwa piętrowe autokary. Najpewniej marki Neoplan.

Dodatkowo w 2020 roku firma Sandra - czyli druga autobusowa marka Bomaturu, która działa w przewozach regularnych - zakupi trzy  15-metrowe autokary Scania-Irizar i6s. Pierwszy z nich zostanie odebranych już w lutym. Niezły początek roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Bomatur
MAN