TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Brazylia: Autobus z 27 zakładnikami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 20.08.2019 17:40:37

Brazylia/ Zakończenie incydentu z zakładnikami w Rio.

Uzbrojonego mężczyznę, który 20 sierpnai przez cztery godziny przetrzymywał 37 zakładników w autobusie w Rio de Janeiro i groził podpaleniem pojazdu, zastrzelili policjanci. Żaden z zakładników nie odniósł obrażeń.

Autobus jadący z miasta Sao Goncalo, po drugiej stronie zatoki Guanabara, stał na 13-kilometrowym ruchliwym moście, podczas gdy z mężczyzną prowadzono negocjacje.

Mężczyzna wziął zakładników około 5.30 nad ranem, gdy ruch na moście powoli się wzmagał. W pojeździe miał rozlać benzynę i grozić jego podpaleniem. W czasie negocjacji trzykrotnie wypuścił po dwoje zakładników. Potem - jak pisze agencja AP - wyszedł z autobusu, rzucił przedmiot przypominający torbę i został zastrzelony przez snajpera. Wcześniej nie było jasne, czy porywacz rzeczywiście został zabity.

Według policji intencje mężczyzny nie były jasne i podczas negocjacji nie wysuwał on żadnych konkretnych żądań.

AP podkreśla, że incydent był relacjonowany na żywo w telewizji Globo i przyciągnął przed telewizory wielu Brazylijczyków, przyzwyczajonych do wysokiego poziomu przestępczości w tym kraju.

Pojawiały się doniesienia o ewentualnej chorobie psychicznej porywacza. Zakładnicy informowali, że mężczyzna był "bardzo spokojny". (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zamach
wypadek
Brazylia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.