TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Brodnica podpisała umowę z Autosanem. 8 x SanCity 10LF
- Opublikowano: 07.03.2018 12:00:13
fot. Autosan

6 marca burmistrz Brodnicy, Jarosław Radacz oraz członkowie zarządu Autosana, Michał Stachura i Robert Samek podpisali umowę na dostawę ośmiu autobusów SanCity 10LF. Pojazdy zostaną przekazane miastu do końca września.

6 marca burmistrz Brodnicy, Jarosław Radacz oraz członkowie zarządu Autosana, Michał Stachura i Robert Samek podpisali umowę na dostawę ośmiu autobusów SanCity 10LF. Pojazdy zostaną przekazane miastu do końca września.

Autosan był jedynym oferentem w brodnickim przetargu. Propozycja producenta z Sanoka za realizację tego zlecenia zainkasuje 7 665 360 PLN brutto. Oznacza to, że jeden SanCity 10LF dla Brodnicy został wyceniony na 779 000 PLN netto. Można więc śmiało powiedzieć, że miasto miało wielkie szczęście załapując się na autobusy w cenie jeszcze sprzed "boomu" zakupowego.

Zakontraktowane autobusy wyposażone zostaną w niespełna siedmiolitrowe silniki diesla Cummins ISB6.7, które spełniają normę czystości spalin Euro 6. Zostaną zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów Voith Diwa 6. Na wyposażeniu autobusów będą systemy zapewniające pasażerom wygodę i bezpieczeństwo podróżowania. Wszystkie przystosowane będą do przewozu osób niepełnosprawnych.

"To dla nas i wszystkich naszych mieszkańców bardzo ważny moment" – powiedział burmistrz Jarosław Radacz – "Sanocki producent dostarczy nam 8 nowych, ekologicznych, bezpiecznych autobusów, które w znaczący sposób zasilą brodnicką komunikację miejską. Staraliśmy się o ten projekt 3 lata, dziękujemy, że Autsan był z nami i złożył ofertę, która spełniła wszystkie nasze oczekiwania."

"Cieszymy się, że kolejne autobusy Autosan eksploatowane będą w północnej Polsce. Mamy nadzieję na kontynuację dobrej współpracy pomiędzy naszą firmą i miastem Brodnica" – powiedział prezes Autosana, Michał Stachura. Podkreślił, że kolejne zlecenia to wynik pracy całego zespołu ludzi z wielu komórek organizacyjnych fabryki, począwszy od służb technicznych, handlowych, administracyjnych na produkcyjnych skończywszy.

Dziesięciometrowe "bociany" zostaną przekazane w użytkowanie brodnickiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. W efekcie najpóźniej we wrześniu Autosan powróci do miasta z kujawsko-pomorskiego po dziewięcioletniej przerwie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Brodnica
UM
PGK Brodnica
Autosan
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.