TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budimex najbliżej budowy autokarowego dworca Sądowa
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.12.2017 16:59:14
Budimex najbliżej budowy autokarowego dworca Sądowa

7 grudnia miało miejsce otwarcie ofert na budowę węzeł Sądowa, który w przyszłości ma być nowym autokarowym dworcem Katowic.

7 grudnia miało miejsce otwarcie ofert na budowę węzeł Sądowa, który w przyszłości ma być nowym autokarowym dworcem Katowic. Będzie to też pierwsze centrum przesiadkowe, które powstanie przy wjeździe do ścisłego centrum miasta. Węzeł Sądowa będzie umożliwiał przesiadki z autobusów komunikacji miejskiej na autobusy dalekobieżne

Swoje oferty na jego budowę złożyły cztery firmy:

  • konsorcjum, którego liderem jest firma NDI z ceną 63 741 663 PLN brutto

  • Mostostal Warszawa z ceną 59 510 248 PLN brutto

  • konsorcjum firm Banimex i AZI-Bud z ceną 57 521 034 PLN brutto

  • Budimex z ceną 56 870 337 PLN brutto

Kwota przeznaczona przez zamawiającego na sfinansowanie zamówienia to 57 612 547 PLN brutto, co oznacza, że najbliżej zwycięstwa są dwie firmy: Banimex i AZI-Bud i Budimex. Decydująca przy wyborze wykonawcy będzie w 60 proc. cena, a w 40 proc. - doświadczenie. Wszyscy zaproponowali wykonanie obiektu w ciągu 22 m-cy - zgodnie z SIWZ-em. Na budowę węzła miasto pozyskało unijne dofinansowanie w kwocie 34,6 mln zł.

Przy Sądowej planowana jest budowa wielostanowiskowego, zadaszonego peronu autobusowego, przy którym mają się zatrzymywać autobusy miejskie, ale też komunikacji krajowej i międzynarodowej. Obok węzła powstanie budynek poczekalni, w którym na parterze znajdzie się poczekalnia dla połączeń lokalnych, a na piętrze dla połączeń międzynarodowych. W budynku będą też toaleta, mała gastronomia, punkt prasowy oraz przechowalnia bagażu, a także miejsce na dyspozytornię, pomieszczenia dla kierowców autobusów dalekobieżnych oraz dedykowane im sanitariaty. Przy węźle będzie również parking dla około 130 samochodów oraz parking rowerowy pod wiatą.

Katowickie węzły

Węzeł "Sądowa" to jeden z kilku węzłów przesiadkowych planowanych w najbliższych latach w Katowicach. Od kilku miesięcy trwa budowa węzła Ligota, natomiast w ostatnim czasie wykonawcy przekazano teren pod budowę węzła "Zawodzie" przy pętli tramwajowej w Zawodziu. Niebawem rozpocznie się również budowa węzła Brynów, bo miasto wybrało wykonawcę inwestycji, choć wciąż nie podpisało z nim umowy na realizację.

Pierwszy węzeł przesiadkowy powstanie w Ligocie, tutaj prace już są zaawansowane, a pierwsi podróżni będą mogli z niego skorzystać w połowie 2018 roku. W przypadku węzła w Brynowie w ciągu kilku najbliższych dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą – konsorcjum firm: Lider – WARBUD S. A./Partner – Przedsiębiorstwo STOR Sp. z o. o. Inwestycja ta zostanie zakończona w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Czwarty węzeł powstanie przy ulicy Sądowej. Będzie on obsługiwał kursy dalekobieżne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
unia
Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.