TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bukareszt zamawia 400 niskopodłogowych Kentów
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.03.2018 11:47:26 1 komentarz
Bukareszt zamawia 400 niskopodłogowych Kentów

Otokar podpisał w lutym br. rekordowy kontrakt na dostawę autobusów miejskich do stolicy Rumunii. W skład zamówienia wchodzą niskopodłogowe autobusy Kent o długości od 10 do 18 m.

Otokar podpisał w lutym br. rekordowy kontrakt na dostawę autobusów miejskich do stolicy Rumunii. W skład zamówienia wchodzą niskopodłogowe autobusy Kent o długości od 10 do 18 m.

Łączna wartość umowy to 98,3 mln euro i jest to największa z dotychczasowych eksportowych dostaw autobusów realizowaną przez turecką firmę w ramach jednej umowy.

-"Jesteśmy dumni, że nasze autobusy, zaprojektowane przez tureckich inżynierów i wyprodukowane przez tureckich pracowników, są wybierane do dużych europejskich zamówień. W tej umowie pobiliśmy własny rekord jednorazowej dostawy eksportowej, ale oprócz autobusów nowej generacji o długości od 10 do 18 metrów dla miasta Bukareszt, świadczyć będziemy usługi posprzedażowe przez osiem lat" - podkreślił Serdar Görgüç, dyrektor generalny firmy Otokar.

Dwuletnie dostawy

Burmistrz Bukaresztu, Gabriela Firea stwierdziła, że w wyniku starań podjętych dla zaspokojenia rosnących potrzeb komunikacyjnych metropolia zyska jedną z najnowocześniejszych flot w Europie. Dodała, że ​ dostawę pierwszych 100 autobusów zaplanowano latem b.r., a pozostałe 300 sztuk na drogi stolicy Rumunii trafi w przyszłym roku.

Otokar ma już 55-letnie doświadczenie w budowaniu autobusów i powiedział. Firma należy do Grupy Koç i m.in. posiada własne centrum projektowo-badawcze. Spółka eksportuje autobusy do ponad 45 krajów, w szczególności europejskich. W 2017 roku liczba autobusów marki Otokar w takich krajach jak Francja, Włochy czy Hiszpania wyniosła łącznie 2500 szt. a na Bałkanach wzrosła do 500 sztuk. Przegubowe, 18-metrowe modele Kent - poza Turcją - dostarczono dotychczas do klientów we Włoszech, Serbii i Hiszpanii. I na koniec informacja, że Otokar prowadzi także prace nad autobusami napędzanymi paliwami alternatywnymi. Firma zaprojektowała pierwszy w Turcji autobus hybrydowy, jak i elektryczny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Otokar
Rumunia
 • Ksawery Sokalski – 15.03.2018

  Fuj

 • Patryk Ozdoba – 15.03.2018

  Piękny :)

 • Igor Dorawa – 15.03.2018

  Bardzo dobre autobusy. Na Malcie w trudnych warunkach działają bez zarzutu

 • mechanik – 16.03.2018

  Mam pytanie do speców, jak produkuje się powiedział? ("Otokar ma już 55-letnie doświadczenie w budowaniu autobusów i powiedział")

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.