TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Burkina Faso: Bombowy zamach na szkolny autobus
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.01.2020 14:12:15

Autobus z uczniami wjechał na bombę - 14 zabitych, 9 rannych.

14 osób zginęło, a dziewięć zostało rannych 11 stycznia, kiedy autobus przewożący uczniów wjechał na przydrożną bombę w północnej części Burkina Faso - podały media, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa i policji.

AFP pisze, że większość ofiar to uczniowie, którzy wracali do szkół po przerwie noworocznej.

BBC przekazuje, że autobus wjechał na improwizowany ładunek wybuchowy w prowincji Sourou w pobliżu granicy z Mali.

Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za podłożenie bomby. Do zdarzenia doszło w regionie, w którym w ostatnich dwóch latach zwiększyły aktywność ugrupowania powiązane z Al-Kaidą i Państwem Islamskim - zauważa Reuters. Dżihadyści, w wielu przypadkach operujący z baz w sąsiednim Mali, usiłują poszerzać swoje strefy wpływów, dokonując zamachów terrorystycznych właśnie w tym kraju.

Pod koniec grudnia w rezultacie ataku dżihadystów na miasto Arbinda, w prowincji Soum na północy kraju, zginęło 35 osób. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
zamach
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.