TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busimport z umową w Płońsku. Autobusy ruszą w III kw. 2021
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.11.2020 19:00:47
Busimport z umową w Płońsku. Autobusy ruszą w III kw. 2021; fort. UM Płońsk

Płońsk kupuje drugi autobus. Po elektrycznym Automecie teraz nadszedł czas na spalinowy pojazd marki Isuzu od firmy Busimport.

Płońsk kupuje drugi autobus. Po elektrycznym minibusie Autometu, teraz nadszedł  czas na pojazd spalinowy marki Isuzu od firmy Busimport.

10 listopada w Urzędzie Miejskim w Płońsku podpisano umowę na zakup autobusu Isuzu NovoCiti Life . Będzie to drugi autobus w miejskich zasobach, który stworzy komunikację publiczną w Płońsku. Ta uruchomiona ma zostać w trzecim kwartale przyszłego roku.

Do trzech razy sztuka

Przetarg na dostawę autobusu wygrała firma Busimport z Gierłatowa - wyłączny przedstawiciel marki Isuzu w Polsce. O przeciągającym się w nieskończoność przetargu pisaliśmy w InfoBusie m.in. TUTAJ.

Oprócz samego zakupu autobusu umowa przewiduje gwarancję na szkielet nadwozia i podwozia, powłoki lakiernicze i akumulatory.

Zamówiony autobus Isuzu NovoCiti Life będzie miał 21 miejsc siedzących. Zdaniem firmy Busimport, świetnie sprawdza się on właśnie w mniejszych miastach i na mniej uczęszczanych trasach.

Nie tylko autobusy

Oprócz autobusów, Płońsk zakupi także elektroniczny system informujący o godzinach przyjazdu autobusów. Poza tym zakupionych i zamontowanych zostanie 8 wiat przystankowych, a także 50 stojaków na rowery.

Podczas podpisania umowy przedstawiono pierwszy płoński rozkład jazdy:

  • Linia nr 1: Dworzec PKS, Wojska Polskiego, Wyszogrodzka, Toruńska, Krańcowa, Wyszogrodzka, Przemysłowa, Mazowiecka; nawrotka na Mazowieckiej, Mazowiecka, Płocka, rondo na Płockiej (nawrotka), Płocka, Kopernika, Szkolna, kościół św. O. Pio.

  • Linia nr 2: Dworzec PKS, Warszawska, Targowa, Żołnierzy Wyklętych, Sienkiewicza, Grunwaldzka, Wolności, Płocka, Kopernika, Jaworskiego, Grunwaldzka, Północna, Młodzieżowa - do parkingu "parkuj i jedź".

Magistrat od razu zastrzega, że trasy te mogą zostać zmodyfikowane i dostosowane do realnych potrzeb pasażerów już po rozpoczęciu funkcjonowania komunikacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
diesel
Isuzu
Płońsk