TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: ADL z piętrowym Enviro500 w klasie II [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2019 13:00:03
Busworld 2019: ADL z piętrowym Enviro500 w klasie II [FILM]

Na tegorocznych targach Busworld w Brukseli Alexander Dennis Limited (ADL) przedstawił międzymiastową wersję swojego trzyosiowego piętrowego autobusu Enviro500.

Na tegorocznych targach Busworld w Brukseli Alexander Dennis Limited (ADL) przedstawił międzymiastową, kontynentalną wersję swojego trzyosiowego piętrowego autobusu Enviro500.

Alexander Dennis dostosował Enviro500 do wymagań europejskich operatorów, jednocześnie zachowując korzyści ze wspólnych komponentów wykorzystywanych w globalnej produkcji. Przypomnijmy, że na całym świecie jeździ obecnie ponad 17 000 dwupokładowych autobusów tej marki.

Kierunek Szwajcaria

W Belgii pojazd pokazano w barwach szwajcarskiego klienta - PostAuto, który zamówił 19 trzyosiowych egzemplarzach Enviro500. Tym samym ten model potwierdził swoje miano najlepiej sprzedającego się dwupokładowego autobus na świecie.

Główna jego zaleta to wydajny, komfortowy transport dużej liczby pasażerów na kompaktowej powierzchni. ADL Enviro500 w klasie II oferuje 74 fotele z wysokim oparciem i pasami bezpieczeństwa plus dwa miejsca dla wózków inwalidzkich i 40 miejsc stojących. Dzięki układowi trojga drzwi w układzie 1-2-2, dwóm klatkom schodowymi całkowicie bezstopniowemu dolnemu pokładowi pojazd zapewnia szybki przepływ pasażerów. Ponadto długość na poziomie 13 m zapewnia mu zwrotność, a całkowita wysokość wynosząca 4 m pozwala na elastyczne działanie we wszystkich krajach europejskich.

Klasa I i II

Warto dodać, że europejski Enviro500 jest dostępny zarówno z homologacją dla klasy II (trasy międzymiastowe i regionalne) oraz klasy I (dla tras miejskich). I takie pojazdy już jeżdżą w Szwajcarii - sześć Enviro500 klasy II jest właśnie odbieranych przez PostAuto do obsługi we wschodniej Szwajcarii, gdzie dołączają do 13 podobnych pojazdów z klasą I.

Kolejna partia 13 autobusów Enviro500 w klasie I została dostarczona do Transports publics de la région lausannoise w Lozannie, zwiększając łączną liczbę dwupokładowych autobusów Alexander Dennis Enviro500 w Szwajcarii do 32 egzemplarzy.

Zobaczcie jak ADL zaprezentował się na Busworld:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
autokar
piętro
ADL