TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Autobusowe innowacje od Valeo
- Opublikowano: 27.12.2019 14:00:53
Innowacyjne rozwiązania dla autobusów od Valeo

Podczas targów Busworld firma Valeo zaprezentowała najświeższe innowacje, opracowane z myślą o producentach autobusów i autokarów z całego świata.

Podczas targów Busworld, które odbyły się w Brukseli w dniach 18 – 23 października 2019, firma Valeo zaprezentowała (na stoisku 222, w hali 2) najświeższe innowacje, opracowane z myślą o producentach autobusów i autokarów z całego świata.

To technologie zaprojektowane tak, aby utrzymać wnętrze kabiny w optymalnej temperaturze niezależnie od wielkości pojazdu (od minibusów po autobusy piętrowe), typu napędu (spalinowy, hybrydowy czy elektryczny) oraz jego charakteru (miejski, podmiejski lub dalekobieżny), a także niezależnie od czasu trwania podróży. Po raz pierwszy na świecie, Valeo zademonstrowało także system ogrzewania i klimatyzacji REVO-E HP R744, całkowicie elektryczny i neutralny dla środowiska.

Valeo REVO-E HP R744

Nowy system Valeo REVO-E HP R744 to całkowicie elektryczna jednostka dachowa z funkcją pompy ciepła, przeznaczona dla autobusów z napędami hybrydowymi i elektrycznymi. Neutralny dla środowiska, zeroemisyjny system HVAC działa z naturalnym czynnikiem chłodniczym R744 w temperaturach zewnętrznych od -20°C do +44°C. W pełni automatyczny, energooszczędny mechanizm wybiera odpowiedni tryb pracy i przełącza się z trybu klimatyzacji do pompy ciepła lub funkcji odladzania.

Funkcja odladzania uruchamiana jest automatycznie, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 5°C. Zapobiega to oblodzeniom, które pojawiają się w tradycyjnych pompach ciepła. Specjaliści Valeo opracowali także pierwszą nagrzewnicę wysokiego napięcia dla autobusów elektrycznych, która pozwala na pełną regulację mocy cieplnej.

Valeo E-Cooler BTM:

Baterie do pojazdów hybrydowych i elektrycznych są kosztowne i wrażliwe na zmiany temperatury. Aby zapewnić ich długowieczność i wydajność, Valeo opracowało technologię chłodzenia przeznaczoną do utrzymania ogniw baterii w odpowiedniej temperaturze.

Oprócz sprawdzonej wersji 5kW, Valeo wprowadza teraz rozwiązanie o większej mocy 7 – 10 kW, które nadaje się do pracy w wysokich temperaturach. W temperaturze około 15°C lub mniejszej, system Valeo E-Cooler BTM wykorzystuje powietrze z otoczenia do energooszczędnego, pasywnego trybu chłodzenia. Przy wyższych temperaturach zewnętrznych, E-Cooler automatycznie przełącza się na aktywny tryb chłodzenia.

Rodzina pomp

Valeo uzupełnia swoją najnowszą generację pomp obiegowych SPump o wersję 120W, która jest odpowiednia szczególnie do mniejszych obwodów wodnych. Zapewnia wysoką wydajność wymaganą w przypadku autobusów elektrycznych, z szybkością przepływu 3, 800l/h przy ciśnieniu 0,37 bar.

Model 120W ma aż o 40% mniej pojedynczych części, niż tradycyjna elektryczna pompa wody, dzięki czemu jest najbardziej kompaktową i najlżejszą tego typu pompą w ofercie Valeo. Posiada także funkcję inteligentnej diagnostyki, która wysyła alerty ograniczenia zużycia. To istotne usprawnienie w przypadku pojazdów użytkowych z napędem hybrydowym, typu "plugin" lub elektrycznym, zależnych od efektywnego zarządzania energią.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Valeo
innowacje
Busworld