TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Iveco wchodzi z rodziną E-Way [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.11.2019 11:00:59
Busworld 2019: Iveco wchodzi z rodziną E-Way [FILM]

Na Busworld Iveco potwierdziło swoje ambicje bycia liderem w zakresie elektromobilności. Firma pokazała pełną e-ofertę oraz premierowy autobus E-Way, który ma pociągnąć do góry całą elektryczną sprzedaż koncernu.

Na Busworld Iveco potwierdziło swoje ambicje bycia liderem w zakresie elektromobilności. Firma pokazała pełną e-ofertę oraz premierowy autobus E-Way, który ma pociągnąć do góry całą elektryczną sprzedaż koncernu.

Jak podkreśla Iveco, elektromobilność to DNA marki Heuliez. Od dawna oferuje ona trolejbusy oraz autobusy z napędem hybrydowym. Dlatego koncern CNH - jeszcze przed wprowadzeniem generacji autobusów Euro 6 - podjął decyzję o specjalizacji obu marek: Iveco Bus ma zająć się masową produkcją autobusów i autokarów, a Heuliez produkcją pojazdów z napędami alternatywnymi. Ten nacisk na elektromobilność obejmuje m.in. modernizację fabryki i nowy tor testowy, który został wyposażony w różne systemy ładowania.

Autobusowe zmiany

Teraz Heuliez dostaje jeszcze jeden ważny oręż w rynkowej walce - serię E-Way, która zastępuje dotychczasową rodzinę GX. Nowa autobusowa generacja charakteryzuje się większą elastycznością i została tak zaprojektowana, aby zaspokoić wszystkich przewoźników. Dlatego oferowana jest w trzech różnych wersjach gabarytowych: 9,5 m, 12 m i 18 m.

Na Busworld zadebiutował E-Way w wersji przegubowej o długości 18 m. O autobusie 12-metrowym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Zobaczcie, jak ten model wygląda na filmie:


W E-Way klient może wybrać sposób ładowania - od nocnego, wolnego ładowania po szybkie za pomocą pantografu. Maksymalną elastyczność osiągnięto dzięki szerokiej liczbie pokładowych akumulatorów, co oznacza, że ​​pojazd może dokładnie odpowiadać specyficznym wymaganiom klienta dotyczącym zasięgu i nie musi wozić dodatkowych baterii, tracąc ty samym pojemność pasażerską.

Jak podkreśla Iveco, E-Way oferuje komfortową podróż zarówno dla kierowców, jak i pasażerów - bez wibracji i z płynnym przyspieszaniem. do tego dochodzi znane z wersji BRT przestronne, dobrze zaprojektowane wnętrze. Dostępne są też różne poziomy personalizacji wnętrza i nadwozia, z szerokim wyborem materiałów i niestandardowymi aranżacjami przedziału pasażerskiego. To razem - podobnie jak w pojazdach BRT / BHNS - podnosi komfort podróży i przyczyniając się do pozytywnego wizerunku transportu miejskiego.

Pełna oferta

Na Busworld koncern Iveco zaprezentował także pojazdy z najnowszej serii Daily: na stoisku zewnętrznym Daily Tourys i Daily Line NP Hi-Matic do jazdy testowej, a w środku po raz pierwszy Daily Start z zasilaniem na gaz ziemny.

Przypomnijmy, że cała fabryczna seria minibusów Daily obejmuje wersje: Daily Pop, Daily Start, Daily Line i Daily Tourys.Cała ta seria ma zaspokoić wszystkich potrzeb transportu pasażerskiego: od szkolnego minibusu do transportu uczniów poprzez autobus międzymiastowy o największej pojemności pasażerskiej w swojej kategorii po pojazd turystyczny zapewniający przyjemną i wygodną podróż.

Na Busworld obecny był też europejski międzymiastowy bestseler - Crossway Natural Power i zarówno w wersji z niskim wejściem (LE), jak i normalną podłogą.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
autokar
Iveco