TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Neobus uderzył w dzwon 15 razy
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.11.2019 13:00:27
Busworld 2019: Neobus uderzył w dzwon 15 razy

Długoletnią tradycja na stoisku VDL na Busworld jest obwieszczanie gongiem o złożonym zamówieniu na nowy autobus.

Długoletnią tradycja na stoisku VDL na Busworld jest obwieszczanie gongiem o złożonym zamówieniu na nowy autobus. Jeden sygnał - jeden pojazd. W tym roku polski przewoźnik Neobus bił w dzwon aż 15 razy.

To oznacza, że podkarpacka firma ponownie przystąpiła do gruntownej wymiany swojej floty - ponownie w oparciu o holenderską markę. Przypomnijmy, że łącznie flota Neobus liczy sobie teraz ok. 35 autokarów, w tym 19 egzemplarzy nosi logo VDL. Do tego dochodzą jeszcze pojazdy Irizar, które co roku firma sukcesywnie wzmacniają tabor przewoźnika.

Piętra i czternastki 

Najnowsze zamówienie bazuje ponownie na umowie wynajmu długoterminowego i przede wszystkim oznacza wymianę taboru plus jego lekką rozbudowę. W zdecydowanej większości nowe pojazdy trafią na ekspresowe linie Neobus.

Tegoroczny kontrakt obejmuje następujące modele: 

  • 4 szt. trzyosiowych, piętrowych autobusów VDL FDD2-141 o następującej specyfikacji: układ napędowy to silnik Paccar MX13 o mocy 510 KM plus automat ZF AStronic, a pojemność pasażerska to 94+1+1 miejsc;

  • 11 szt. trzyosiowych autobusów FHD2-148 o następującej specyfikacji: układ napędowy to silnik Paccar MX13 o mocy 460 KM plus automat ZF AStronic, a pojemność pasażerska to 59+1+1 miejsc.

Pierwsze trzy - w wersji 14 metrowej - wzmocnią tabor Neobus już w listopadzie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Neobus
VDL