TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Od autonomii po turystykę. Golden Dragon [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.12.2019 11:00:43
Busworld 2019: Od autonomii po turystykę. Golden Dragon

Golden Dragon na Busworld Europe przedstawił cztery autobusy, w tym jeden pojazd w pełni autonomiczny. To pokazuje bardzo szeroki rozwój tej chińskiej firmy.

Golden Dragon na Busworld Europe przedstawił cztery autobusy, w tym jeden pojazd w pełni autonomiczny. To pokazuje bardzo szeroki rozwój tej chińskiej firmy.

Wśród 75 producentów i 352 pokazanych autobusów, na terenach wystawienniczych Busworld Europe swoją ofertę przedstawiła także chińska firma Golden Dragon, która zaprezentowała na tegorocznej wystawie cztery autobusy, w tym trzy specjalnie skierowane na rynek europejski oraz autonomiczny autobus jazdy Astar.

MINI autonomia

Autonomiczny autobus Astar to jedna z ważniejszych premier podczas tegorocznego Busworld. Nowy pojazd cały czas jest ulepszany. i wkrótce zostanie wprowadzony do niego silniki elektryczne w piastach kół.

-"Światowy przemysł autobusowy dzisiaj to bardziej inteligentne i bardziej wydajne energetycznie rozwiązania transportowe. Nasz autonomiczny autobus Astar, integrujący najnowszą sieć 5G z najnowocześniejszymi technologiami produkcji autobusów daje nam duże możliwości na globalnym rynku autobusowym" - powiedział Peng Dongqing, prezes i dyrektor generalny Golden Dragon.

Ponadto na wystawie były obecne autobusy elektryczne z serii Pivot - E12 i E18. Przegubowy model E18 wyposażony został w akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe o pojemności 518 kWh wytwarzane przez CATL i centralny silnik elektryczny o mocy 350 kW, który - zdaniem producenta - może osiągnąć moment obrotowy 3500 Nm i przejechać 500 km w sposób ciągły. Przy włączonej klimatyzacji zasięg spada do 400 km.

Pivoty oferują teraz wyższe standardy bezpieczeństwa i komfort podróży. Po zoptymalizowaniu kokpitu kierowcy autobus mamy tutaj lepsze pole widzenia. Niska podłoga sprawia, że wejście na pokład jest znacznie wygodniejsze, szczególnie dla osób niepełnosprawnych.

Nie tylko miasto

Na Busworld Golden Dragon pokazał też nowy, 13-metrowy autobus międzymiastowy / kombi Triumph , który ma teraz bardziej atrakcyjny wygląd - odziedziczony po flagowym modelu Navigator. Tym samym Triumph, Navigator. u midibus Splendor stanowią nową, szeroką ofertę Golden Draagon w zakresie autokarów.

Zobaczcie nasz film o Golden Dragon:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
autonomia
Golden Dragon