TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Osiem autobusów od Daimler Buses
- Opublikowano: 20.09.2019 09:00:00
Busworld 2019: Osiem autobusów od Daimler Buses

W dniach 18-23 października 2019 r. Daimler Buses na najważniejszych targach autobusowych w Europie zaprezentuje holistyczne rozwiązania dla transportu publicznego.

W hali wystawowej nr 5, gdzie gwiazdą będzie elektryczny autobus Mercedes-Benz eCitaro. Do tej pory zamówienia na ten pojazd (tylko w wersji 12 metrów) osiągnęły już trzycyfrowe liczby, co jak najlepiej świadczy o atrakcyjności oferty Daimler Buses w zakresie e-mobilności.

17 października na brukselskich targach odbędzie się konferencja prasowa Mercedesa, podczas której Till Oberwörder, szef Daimler Buses, przedstawi najnowsze wiadomości z autobusowej oferty koncernu.

-"Dzięki naszym markom Mercedes-Benz, Setra i Omniplus pokażemy na Busworld 2019 zrównoważone i innowacyjne rozwiązania dla przemysłu autobusowego. Aktualnie oferujemy naszym klientom autobusy i rozwiązania mobilne opracowane w zasadzie dla każdego transportowego celu. W szczególności w sektorze e-mobilności władze miasta i firmy transportowe oczekują od nas produktów dostosowanych do potrzeb lokalnego transportu publicznego Dzięki naszemu ogólnemu systemowi obejmującemu produkt i kompleksowe wsparcie, jesteśmy tutaj bardzo dobrze przygotowani. Zamówienia na eCitaro składające się już z trzycyfrowych liczb, co daje nam potwierdzenie, że podążamy właściwą drogą. Ofertę naszych marek uzupełnia profesjonalne doradztwo i sieć serwisowa , która także jest już dostosowana do potrzeb naszych klientów w zakresie elektromobilności."

Elektryczna gwiazda

Głównym tematem prezentacji na targach w Brukselii będzie ogólny system e-mobilności od Daimler Buses. W pełni elektryczny Mercedes-Benz eCitaro, który jest produkowany seryjnie w fabryce w Mannheim, oferuje miastom i przedsiębiorstwom możliwość dostosowania swojej floty do lokalnych potrzeb bezemisyjnego transportu. Autobusy eCitaro można już spotkać w regularnym ruchu, w takich państwach jak: Niemcy, Luksemburg, Norwegia, Szwecja i Szwajcaria. Kolejne – jak podkreśla Daimler "trzycyfrowe dostawy" - odbędą się w tym roku w całej Europie.

Dodajmy, że od 2020 r. dostępna będzie również przegubowa wersja modelu eCitaro, czyli eCitaro G oferujący 145 miejsc pasażerskich. Z kolei w II połowie 2020 r. w elektrobusach Mercedesach pojawią się akumulatory litowo-polimerowe, a od 2021 r. cała seria eCitaro zostanie wyposażona w kolejną generację akumulatorów. Wtedy też pojawi się premierowy pojazd z range extenderem w postaci ogniwa paliwowego zasilanego wodorem. Pierwszy taki egzemplarz ma pojawić się w Hamburgu.

Co do ładowania to na razie eCitaro jest przystosowany do ładowania 150 kW za pomocą kabla (plug-in). Szybkie ładowanie przy około 300 kW za pomocą pantografu montowanego na dachu będzie dostępne do końca 2019 roku, a szybkie ładowanie za pomocą tzw. "odwróconego pantografu" jest w przygotowaniu.

Osiem autobusów

Prezentacja Daimler Buses na Busworld Europe 2019 będzie składała się z ośmiu pojazdów marek Mercedes-Benz i Setra, w tym:

 • Miejski elektrobus Mercedes-Benz eCitaro

 • Międzymiastowy, uniwersalny autobus Mercedes-Benz Intouro

 • Autokar Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD

 • Minibus Mercedes-Benz Sprinter Travel 75 (światowa premiera), który dzięki nowej osi o dużym obciążeniu ma zwiększoną pojemność pasażerską do 21 + 1 miejsc, co z kolei umożliwia ustanowienie nowych standardów w podróży klasą MINI

 • Międzymiastowy, uniwersalny autobus Low Entry - Setra MultiClass S 415 LE

 • Autobus turystyczny klasy Economy - Setra ComfortClass S 515 HD

 • Autobus turystyczny klasy Premium - Setra TopClass S 516 HDH

 • Dwupokładowy autobus turystyczny klasy Premium - Setra TopClass S 531 DT.

Oprócz tego odwiedzający będą mogli dowiedzieć się w hali nr 5 więcej na temat usługi Omniplus On i Daimler Buses eMobility Consulting. W centrum projektowym klienci otrzymują również porady dotyczące konfiguracji wybranych pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
autokar
Mercedes
Setra
 • Grzesiek Romek – 20.09.2019

  Już nie w Kortrijk:)

 • TransInfo.pl – 20.09.2019

  dzięki - siła przyzwyczajenia :)

 • INTAP – 20.09.2019

  Ale my jedziemy na Kortrijk w Brukseli

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !