TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Temsa oferuje nowe baterie [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.10.2019 11:00:55
Busworld 2019: Temsa oferuje nowe baterie [FILM]

Temsa pokazała na belgijskich tragach nowy zestaw akumulatorów i pięć autobusów. Od turystycznego Maratona po elektrobus Avenue Electron.

Na wystawie Busworld Europe zobaczyliśmy następujące autobusy tureckiej Temsy: turystyczny Maraton, międzymiastowy HD, midibusy MD9, MD7 i miejski elektrobus Avenue Electron.

Podczas konferencji prasowej Serkan Uzunay CEO Temsy wygłosił przemówienie i przedstawił nowe cele firmy na rok 2025.

-"Ogłaszamy rozpoczęcie nowej ery. Jeśli chodzi o innowacje, nowa Temsa będzie jeszcze szybciej wprowadzać innowacje, będzie jeszcze zorientowana na klienta niż kiedykolwiek. Odtąd przekształcamy się z producenta autobusów w firmę technologiczną, która produkuje autobusy. Naszym celem jest tworzenia inteligentnych, zrównoważonych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Naszym celem jest bycie dostawcą technologii."

Nowe baterie - nowa przyszłość

Dowodem na to technologiczne przekształcenie są pierwsze rozwiązania spod logo "Temsa TECH", a wśród nich pakiet akumulatorów i system zarządzania bateriami.

-"Pakiet akumulatorów to pierwszy produkt Temsa Tech. Wystarczy jedno ładowanie, aby mógł on zasilić Międzynarodową Stację Kosmiczną przez jeden dzień. Pakiet baterii zawiera aluminiową obudowę o wadze jedynie 55 kg i ściance 8 mm. Jest to nie tylko jedna z najlżejszych baterii, ale także jedna z najbardziej wytrzymałych i trwałych. Nasze certyfikowane akumulatory można zamówić od teraz " - podkreślił Serkan Uzunay.

Jak zadeklarował szef firmy - Temsa do 2025 r. zaoferuje w każdym segmencie wersje elektryczne. A to oznacza więcej inwestycji w elektrobusy.

Podczas konferencji Serkan Uzunay zauważył, że firma już ma w segmencie miejskim duży asortyment pojazdów elektrycznych.

-"Oferujemy Avenue EV, Avenue Electron i MD9 electriCITY, a kolejne inwestycje są w przygotowaniu. Jako jedna z niewielu europejskich marek w Ameryce Północnej, opracowujemy w pełni elektryczny autokar TS 45E i planujemy wprowadzenie go na rynek w pierwszym kwartale 2020 r." - powiedział Uzunay.

Dodajmy, że najnowsza generacja autokarów Maraton została wprowadzona do seryjnej produkcji w 2016 roku i do tej pory sprzedano na całym świecie ponad 6000 tych pojazdów.

Zobaczcie nową energię w wydaniu Temsy:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
autokar
Temsa