TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Thermo King z innowacjami HVAC dla autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2020 11:00:40
Busworld 2019: Thermo King z innowacjami HVAC dla autobusów

Firma Thermo King zaprezentowała zrównoważone innowacje HVAC dla autobusów na wystawie Busworld 2019 w Brukseli. Pompy ciepła nowej generacji Athenia do autobusów hybrydowych i elektrycznych oraz nowy klimatyzator do autobusów dwupokładowych - to były główne atrakcje stoiska Thermo King na Busworld.

Firma Thermo King zaprezentowała zrównoważone innowacje HVAC dla autobusów na wystawie Busworld 2019 w Brukseli. Pompy ciepła nowej generacji Athenia do autobusów hybrydowych i elektrycznych oraz nowy klimatyzator do autobusów dwupokładowych - to były główne atrakcje stoiska Thermo King na Busworld.


Thermo King, lider w dziedzinie rozwiązań kontroli temperatury w transporcie dla wielu mobilnych zastosowań oraz marka firmy Ingersoll Rand zaprezentowały na targach Busworld 2019 w Brukseli najnowsze rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) oparte na zrównoważonym transporcie pasażerskim, w tym najnowszą generację sprawdzonych pomp ciepła serii Athenia i nowe lekkie klimatyzatory TDD do autobusów dwupokładowych.

Nowe pompy ciepła

Nowa generacja elektrycznych pomp ciepła Thermo King Athenia MkII oferuje nawet niemal 30 % większą moc grzewczą i wydajność w porównaniu do poprzednika, zapewniając najefektywniejsze ogrzewanie lub chłodzenie w autobusach hybrydowych i elektrycznych. 

"Przyjechaliśmy na targi Busworld, aby zademonstrować rozwiązania, które dziś definiują przyszłość zrównoważonego transportu pasażerskiego" – mówi Urszula von Kreijfelt, dyrektor handlowy ds. rozwiązań transportu autobusowego dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Thermo King. "Nasze innowacje stanowią odpowiedź na rosnące znaczenie zrównoważonego transportu w Europie i takie problemy jak gwałtowny wzrost natężenia ruchu pojazdów, poziomu zanieczyszczeń powietrza czy hałasu. Nowe urządzenia z serii Athenia oferują najbardziej efektywny sposób osiągania wydajności ogrzewania i chłodzenia w autobusach hybrydowych i elektrycznych i są odpowiednie do stref nisko- i zeroemisyjnych". 

Produkty z oferty elektrycznych pomp ciepła Athenia już dziś zapewniają komfortowe chłodzenie i ogrzewanie ponad tysiąca autobusów elektrycznych i hybrydowych w całej Europie. Zaprezentowane na targach Busworld 2019 agregaty nowej generacji są wyposażone w większy zewnętrzny wymiennik ciepła, chłodzenie baterii, a od niedawna także w funkcję ogrzewania baterii i zoptymalizowany system sterowania, które w zależności od warunków pracy przyczyniają się do nawet 26 % wzrostu mocy grzewczej i do zwiększenia wydajności nawet o 33 % w porównaniu do urządzeń poprzedniej generacji.

Klimatyzatory TDD

Nowe klimatyzatory TDD to odpowiedź firmy Thermo King na rosnące powodzenie autobusów dwupokładowych w Europie. Thermo King bazuje na dotychczasowym globalnym doświadczeniu w dostarczaniu urządzeń klimatyzacyjnych do autobusów dwupokładowych w takich krajach jak Szwajcaria, Kanada, USA, Meksyk, Australia, Nowa Zelandia i Hongkong. Prezentowane na targach nowe urządzenia przeznaczone do autobusów dwupokładowych nie tylko ważą mniej, o prawie 30 kg, ale mogą być też wyposażone w elektrostatyczny filtr powietrza, który pozwala odfiltrować mniejsze cząsteczki i wydłużyć okres czyszczenia filtra nawet 10 razy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Thermo King
klimatyzacja
innowacje
Busworld