TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Van Hool z e-autokarem. Dla USA [FILM]
TARGI, BUSWORLD, ELEKTROBUS, AUTOKAR, VAN HOOL InfoBus.pl - Opublikowano: 27.11.2019 12:00:59
Busworld 2019: Van Hool z elektryczny autokarem. Dla USA [FILM]

Jeden z ostatnich niezależnych producentów autobusów i autokarów w Europie - belgijska firma Van Hool pokazała na Busworld pokarze trzy światowe premiery.

Jeden z ostatnich niezależnych producentów autobusów i autokarów w Europie - belgijska firma Van Hool pokazała na Busworld pokarze trzy światowe premiery.

Na tegorocznej edycji Busworld Europe Van Hool pokazał aż 18 pojazdów, w tym 7 autokarów i 1 autobus miejski zostały zaprezentowane w hali. 10 autokarów tworzyło flotę pojazdów do jazd próbnych. Dzięki temu profesjonaliści odwiedzający targi w Brukseli mogli też sprawdzić szeroką ofertę Van Hool w ruchu.

Czas na MIDI

Zaledwie cztery lata temu Van Hool wprowadził na rynek innowacyjną linię autobusów EX. Na tegorocznych targach Van Hool zaprezentuje najkrótszy model z tej serii - EX11. Czwarty model z tej gamy uzupełni dotychczasowe modele EX15, EX16 i EX17.

Dzięki temu Van Hool odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku na dobrze wyposażone i wygodne pojazdy w klasie 11-metrowej. Łącznie z wariantami L i H z niską lub standardową wysokością wejścia na pokład gama autokarów będzie składała się teraz aż z 10 wersji. Wszystkie autobusy EX są dostępne z mocnymi, ekonomicznymi silnikami DAF/Paccar najnowszej generacji "NG" i mogą przekazywać napęd przez szeroką gamą ręcznych, automatycznych i automatycznych skrzyń biegów.

Wyjątkowe Exqui.City

W 2017 r. francuskie miasto Pau złożyło zamówienie w Van Hool na 8 napędzanych wodorem jednoprzegubowych autobusów Exqui.City18 FC. W pojeździe tym wodór i tlen poprzez elektrolizę zwrotną zmieniają się w energię elektryczną. Z jednej strony energia elektryczna jest wykorzystywana do napędzania pojazdu, a z drugiej niewykorzystana energia jest magazynowana w bateriach litowych w celu dodania dodatkowej mocy tam gdzie jest to potrzebne, na przykład podczas odjeżdżania z przystanku. Jedyną emisją z tego pojazdu "zerowej emisji" jest para wodna.

Autobus Exqui.City18 FC przypominający swym wyglądem tramwaj może pomieścić 125 pasażerów. Pojazd daje się zatankować w ciągu 10 minut i daje się nim przejechać około 300 km. Dlatego autobusy te zapewniają przewoźnikom wysoki poziom elastyczności operacyjnej i wydajności.

Z myślą o USA

Autokar Van Hool CX45E to w pełni zasilany elektrycznie autokar na rynek amerykański. Van Hool wybrał amerykańskiego producenta technologii akumulatorów do pojazdów ciężkich firmę Proterra do dostarczenia technologii akumulatorów E2. W 100% napędzany elektrycznie pojazd będzie miał całkowitą pojemność akumulatora 648 kWh i promień roboczy około 300 km. Ten autokar będzie idealnym rozwiązaniem dla wielu klientów obsługujących stałe trasy, szczególnie w środowisku miejskim i podmiejskim.

Van Hool od ponad trzydziestu lat na rynku USA współpracuje ze swoim wyłącznym partnerem i dystrybutorem firmą ABC Bus Companies, Inc. czego efektem jest ulokowanie na rynku północnoamerykańskim ponad 11 000 autokarów i autobusów ze logo Van Hool.

Zobaczcie to wszystko na filmie:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: