TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Van Hool z e-autokarem. Dla USA [FILM]
TARGI, BUSWORLD, ELEKTROBUS, AUTOKAR, VAN HOOL InfoBus.pl - Opublikowano: 27.11.2019 12:00:59
Busworld 2019: Van Hool z elektryczny autokarem. Dla USA [FILM]

Jeden z ostatnich niezależnych producentów autobusów i autokarów w Europie - belgijska firma Van Hool pokazała na Busworld pokarze trzy światowe premiery.

Jeden z ostatnich niezależnych producentów autobusów i autokarów w Europie - belgijska firma Van Hool pokazała na Busworld pokarze trzy światowe premiery.

Na tegorocznej edycji Busworld Europe Van Hool pokazał aż 18 pojazdów, w tym 7 autokarów i 1 autobus miejski zostały zaprezentowane w hali. 10 autokarów tworzyło flotę pojazdów do jazd próbnych. Dzięki temu profesjonaliści odwiedzający targi w Brukseli mogli też sprawdzić szeroką ofertę Van Hool w ruchu.

Czas na MIDI

Zaledwie cztery lata temu Van Hool wprowadził na rynek innowacyjną linię autobusów EX. Na tegorocznych targach Van Hool zaprezentuje najkrótszy model z tej serii - EX11. Czwarty model z tej gamy uzupełni dotychczasowe modele EX15, EX16 i EX17.

Dzięki temu Van Hool odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku na dobrze wyposażone i wygodne pojazdy w klasie 11-metrowej. Łącznie z wariantami L i H z niską lub standardową wysokością wejścia na pokład gama autokarów będzie składała się teraz aż z 10 wersji. Wszystkie autobusy EX są dostępne z mocnymi, ekonomicznymi silnikami DAF/Paccar najnowszej generacji "NG" i mogą przekazywać napęd przez szeroką gamą ręcznych, automatycznych i automatycznych skrzyń biegów.

Wyjątkowe Exqui.City

W 2017 r. francuskie miasto Pau złożyło zamówienie w Van Hool na 8 napędzanych wodorem jednoprzegubowych autobusów Exqui.City18 FC. W pojeździe tym wodór i tlen poprzez elektrolizę zwrotną zmieniają się w energię elektryczną. Z jednej strony energia elektryczna jest wykorzystywana do napędzania pojazdu, a z drugiej niewykorzystana energia jest magazynowana w bateriach litowych w celu dodania dodatkowej mocy tam gdzie jest to potrzebne, na przykład podczas odjeżdżania z przystanku. Jedyną emisją z tego pojazdu "zerowej emisji" jest para wodna.

Autobus Exqui.City18 FC przypominający swym wyglądem tramwaj może pomieścić 125 pasażerów. Pojazd daje się zatankować w ciągu 10 minut i daje się nim przejechać około 300 km. Dlatego autobusy te zapewniają przewoźnikom wysoki poziom elastyczności operacyjnej i wydajności.

Z myślą o USA

Autokar Van Hool CX45E to w pełni zasilany elektrycznie autokar na rynek amerykański. Van Hool wybrał amerykańskiego producenta technologii akumulatorów do pojazdów ciężkich firmę Proterra do dostarczenia technologii akumulatorów E2. W 100% napędzany elektrycznie pojazd będzie miał całkowitą pojemność akumulatora 648 kWh i promień roboczy około 300 km. Ten autokar będzie idealnym rozwiązaniem dla wielu klientów obsługujących stałe trasy, szczególnie w środowisku miejskim i podmiejskim.

Van Hool od ponad trzydziestu lat na rynku USA współpracuje ze swoim wyłącznym partnerem i dystrybutorem firmą ABC Bus Companies, Inc. czego efektem jest ulokowanie na rynku północnoamerykańskim ponad 11 000 autokarów i autobusów ze logo Van Hool.

Zobaczcie to wszystko na filmie:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.