TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

BYD dostarczy 20 przegubowych elektrobusów do Los Angeles
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.05.2018 16:25:00
BYD dostarczy 20 przegubowych elektrobusów do Los Angeles

Port lotniczy w Los Angeles (LAX) kupi 20 przegubowych elektrobusów od firmy BYD. Nowe nabytki mają zastąpić dotychczas użytkowane na terenie lotniska autobusy z silnikami diesla.

Port lotniczy w Los Angeles (LAX) kupi 20 przegubowych elektrobusów od firmy BYD. Nowe nabytki mają zastąpić dotychczas użytkowane na terenie lotniska autobusy z silnikami diesla. LAX będzie dysponował największą elektryczną flota pojazdów lotniskowych na terenie Stanów Zjednoczonych. Przegubowe "elektryki" zostaną wyprodukowane w fabryce BYD w kalifornijskim mieście Lancaster.

Elektrobusy, które trafią na lotnistko w Los Angeles będą pierwszymi tego typu w USA. Ich producent deklaruje, że na jednym ładowaniu będą mogły pokonać dystans rzędu nawet 400 km, a także będą zdolne zabrać na pokład ok. 120 pasażerów. Ponadto dzięki wprowadzeniu ich do ruchu LAX ma obniżyć emisję gazów cieplarnianych o 308 ton, co jest równoważne mniejszemu zużyciu oleju napędowego o ok. 34 000 l lub wycofaniu z eksploatacji 66 konwencjonalnych autobusów. Władze lotniska ogłosiły, że ​​oprócz korzyści dla środowiska naturalnego i pasażerowi otrzymają dużo bardziej komfortowe warunki podróżowania dzięki dobremu wyciszeniu napędu.

Wybór BYD jako dostawcy elektrobusów wynikł z szerokiego rozeznania możliwości producentów tego typu pojazdów. Dostawa pojazdów została potwierdzona na niedawnym posiedzeniu Zarządu Komisji Lotniczej w Los Angeles, organu nadzorującego LAX. Jest to zgodne z programem "Zrównoważone Los Angeles", który jest inicjatywą burmistrza Erica Garcettiego. Jego realizacja ma na celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w mieście do 45% poniżej poziomów wyjściowych z 1990 r.

"Po wprowadzeniu do ruchu nowych autobusów elektrycznych, LAX będzie dysponował największą elektryczną flotą spośród wszystkich lotnisk pasażerskich w USA. Dzięki temu będziemy mieli swój udział w walce o lepszą kondycję środowiska" - powiedział Michael Christensen, zastępca dyrektora wykonawczego LAX ds. infrastruktury.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
BYD
elektrobus
USA
  • Sebbastian Pioro – 16.05.2018

    Bardzo fajne bajki pisal J C Andersen... Zasieg zalezy od warunków jazdy, od sposobu jazdy oraz od wieku akumulatorów i ich zuzycia 😂😂😂. Niedawno byl salon samochodowy w Poznaniu vw wystawilo sporo modeli elektrycznych pooklejanych "300 km na jednym ladowaniu" chwilke sobie pogadalem ze sprzedawca i nankoniec zadalem pytanie "czy sa w stanie zagwarantowac, ze po 3 latach uzytkowania nadal bez przeszkód przejadę 300 km po miescie nanjednym ladowaniu" - czlowiek wymiękl i powiedzial, ze nqwet dzis w dniu sprzedazy nie jest w stanie zagwarantowac tych 300 km...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.