TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoski debiut IV generacji Solarisa. Z Urbino 18
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.07.2020 11:00:01
Bydgoski debiut IV generacji Solarisa. Z Urbino 18; fot. MZK Bydgoszcz

Wraz z pierwszą dostawą na ulicach Bydgoszczy zadebiutowały Solarisy nowej generacji.

Na ulice Bydgoszczy wyjechało 5 przegubowych autobusów Solaris Urbino nowej generacji.

Choć autobusy tej marki są stałym elementem urbanistycznego krajobrazu miasta od wielu lat, po raz pierwszy MZK zakupił najnowszą wersję Solarisa Urbino, które za swój wielkomiejski, dynamiczny design zebrało wiele nagród.

Kolejne trzy nowatorskie autobusy, tym razem w wersji 12-metrowej, Solaris dostarczy do Bydgoszczy w połowie sierpnia. Na zakup łącznie 8 autobusów spółka MZK przeznaczyła 17,8 mln zł. Pojazdy zastąpią mniej przyjazne dla środowiska wyeksploatowane pojazdy z normą Euro 3.

8 lat współpracy

Bydgoskie MZK jest klientem firmy Solaris od 2012 roku i od tej pory Solaris dostarczył do przewoźnika niemal 80 autobusów o różnych długościach. Najnowszy kontrakt - o którym pisaliśmy TUTAJ - obejmuje dostawę:

  • 5 szt. 18-metrowych i przegubowych Urbino 18,

  • 3 szt. 12-metrowych  Urbino 12.

Bydgoski standard

Przegubowe Urbino, które wzmocniły flotę przedsiębiorstwa MZK Bydgoszcz, zostały wyposażone w ekologiczny i zapewniający dynamikę jazdy silnik spełniający normy emisji spalin Euro 6, , sprzężony ze automatyczną skrzynią biegów.

Obszerna przestrzeń pasażerska oferuje 42 siedzenia, w tym 18 umieszczonych bezpośrednio na podłodze, czyli bez konieczności pokonywania dodatkowych stopni. Z kolei na pokładzie wersji 12-metrowej na miejscach siedzących może jechać 26 pasażerów.

Klimatyzowane Solarisy dla mieszkańców Bydgoszczy zostały wyposażone w praktyczne ładowarki USB, nowoczesny system informacji pasażerskiej. Z komfortu nowego Urbino skorzystają także kierowcy, dla których zaprojektowano wygodne i ergonomiczne miejsce pracy, wyposażone w osobną klimatyzację i usprawnienia takie jak monitoring czy kamery cofania.

Flota z niską podłogą

Systematyczna odnowa taboru spółki MZK pozwoliła w tym roku osiągnąć 100% niskiej podłogi w całej flocie autobusów.

Do tego ponad 50% pojazdów wyposażonych w klimatyzację, internet, spełniających normę emisji Euro 6.

Autobusy z tegorocznej dostawy zostały rozdzielone równomiernie w całym układzie komunikacji miejskiej. Będą kursowały na liniach: 52, 54, 64, 65, 71, 74, 89, 97/98.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Bydgoszcz
Solaris