TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz chce kupić 8 elektrobusów. Z CUPT
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.02.2019 11:00:40
Bydgoszcz chce kupić 8 elektrobusów. Z CUPT

Bydgoszcz stara się o otrzymanie dofinansowania na stworzenie strategii elektromobilności oraz zakup elektrobusów.

Wprowadzenie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych wskazuje na kierunek rozwoju transportu w Polsce. W związku z tym miasto przygotowuje się do stworzenia Strategii Elektromobilności.

-"Dzięki temu będziemy mogli wyznaczyć główne kierunki rozwoju niskoemisyjnego transportu w mieście. Dzięki zgodzie Rady Miasta, Bydgoszcz weźmie udział w konkursie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zakłada on dofinansowanie przedsięwzięć dotyczących transportu niskoemisyjnego. W przypadku Bydgoszczy środki te zostaną przeznaczone na stworzenie Strategii Elektromobilności - informują przedstawiciel miasta.

8 elektrobusów i strategia

Ponadto, miasto stara się rozszerzyć swoją flotę pojazdów komunikacji publicznej o autobusy zeroemisyjne.

-"Wystartowaliśmy w konkursie na rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Jest on organizowany przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Bydgoszcz będzie starać się o dofinansowanie zakupu 8 autobusów elektrycznych - informuje bydgoski magistrat.

Ponadto miasto uczestniczy również w projekcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - e-Bus, który ma przyczynić się do pojawienia w Polsce innowacyjnych autobusów elektrycznych. Aktualnie NCBR przygotowuje umowy na projekt takiego pojazdu. Po przejściu testów eksploatacyjnych Bydgoszcz będzie miało możliwość nabycia tych pojazdów. Na ich zakup przewidziane jest 60% zewnętrzne dofinansowanie z Programu Gepard 2 . W ramach projektu e-Bus miasto przewiduje się kupno 5 innowacyjnych elektrobusów z możliwością zakupu dodatkowych 25 pojazdów.

E-szkolenia

Planuje się również przeprowadzenie praktycznych szkoleń pracowników urzędu miasta zajmujących się elektromobilnością. Takie szkolenia mają za zadanie wyjaśnić jakie są obowiązujące wymogi prawne, omówić kwestie techniczne związane ze stacjami ładowania pojazdów oraz przedstawić katalog dobrych praktyk.

Na koniec dodajmy, że obecnie w Bydgoszczy zarejestrowanych jest około 260 tysięcy pojazdów. W tej puli znajduje się jedynie 700 samochodów hybrydowych i 28 elektrycznych. I ani jednego autobusu elektrycznego czy hybrydowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
elektromobilność
MZK Bydgoszcz
CUPT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.