TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bytów ponawia przetarg na trzy MIDI-autobusy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.11.2019 17:00:36
fot. Radio Kaszebe

Bytów ogłosił nowy przetarg na dostawę trzech nowych autobusów klasy MIDI. Wygląda na to, że nic się nie zmieniło. Dalej mamy bardzo długi termin dostawy. Pozostaje tylko kwestia pieniędzy.

Bytów ogłosił nowy przetarg na dostawę trzech nowych autobusów klasy MIDI. Wygląda na to, że nic się nie zmieniło. Dalej mamy bardzo długi termin dostawy. Pozostaje tylko kwestia pieniędzy.

Pierwszy przetarg został unieważniony. Powód? Pieniądze. Miasto nie chciało przystać na propozycję słupskiego ABP Bus&Coach. Bytów miał zabudżetowane na ten cel 2 890 500 PLN brutto. A to dawało 783 333 PLN netto wyceny jednostkowej. Całkiem nieźle. Polski dealer autobusów Iveco za trzy Crossway'e 10,8LE zaproponował ona 2 999 232 PLN brutto, a więc 812 800 PLN netto za jednego. W pakiecie zaoferowano pięcioletnią gwarancję całopojazdową na każdy autobus.

Nowe rozdanie
Wygląda na to, że nic się nie zmieniło. Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech sztuk autobusów miejskich, z silnikiem wysokoprężnym Euro 6, przystosowanymi do paliwa zawierającego biokomponenty. Jak podkreśla zamawiający, układ sterowania silnika nie może zawierać ukrytych programów zmieniających poziom emisji spalin w zależności od trybu jego pracy. 

Dodatkowo Bytów wymaga, aby oferowane autobusy charakteryzowały się maksymalnym zużyciem paliwa wg. testu SORT 2 nie większym niż 36 l/100 km. Silnik ma być zblokowany z automatyczną skrzynią biegów (minimum 4 biegową). 

Pojazdy mają mieć długość w przedziale 10 - 11 m, szerokość 2,50 - 2,55m, wysokość do 3,25 m, a liczba miejsc siedzących dla pasażerów ma wynosić min. 24 plus miejsce na wózek inwalidzki dla osoby niepełnosprawnej z możliwością przypięcia pasem bezp. plus miejsce kierowcy. Łączna liczba dla pasażerów to minimum 70. 

Takie parametry oznaczają, że Bytów celuje w klasę MIDI. Jak podkreśla gmina pojazd ma być całkowicie niskopodłogowy z wejściami bez stopni (w układzie 2-2-0). Do tego Bytów chce wyposażyć pojazd w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz oddzielną dla kabiny kierowcy, tablice elektroniczne diodowe- przednia, boczna, tylna oraz autokomputer.

Gotowe pojazdy mają dotrzeć na Pomorze do połowy kwietnia 2021, a więcej jest jeszcze sporo czasu. 

Formalności
Nie jest ich wiele. W zakresie doświadczenia oferent musi pokazać, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył przynajmniej jeden nowy autobus miejski z niską podłogą. Ponadto oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 10 000 PLN. 

Termin składania ofert mija 17 grudnia. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Cena to 60% wagi. 40% można wywalczyć dzięki warunkom gwarancji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Bytów
UM