Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Chcesz kupić elektrobus? Zgłoś się do Ministerstwa Energii

infobus
14.12.2016 11:38
0 Komentarzy

Ministerstwo Energii, Ministerstwo Rozwoju oraz Polski Fundusz Rozwoju pod auspicjami Związku Miast Polskich chcą razem przekonać miasta i gminy do elektromobilnych inwestycji i zachęcają je do podpisania listu / memorandum w sprawie stworzenia w Polsce warunków do rozwoju tej branży.

Elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju . Program, ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla upowszechniania korzystania z pojazdów elektrycznych, w tym głównie zbiorowego transportu miejskiego, opartego zarówno o autobusy elektryczne, jak i pozostałe środki transportu wykorzystujące napęd elektryczny wraz z infrastrukturą ładowania.

Efektem wdrażania Programu Elektromobilności z perspektywy miast jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez m.in. ograniczenie zanieczyszczeń powietrza, obniżenie hałasu oraz poprawę dostępności i komfortu komunikacji miejskiej.

-„Prezydentów i Burmistrzów Miast oraz Wójtów Gmin, którzy deklarują chęć zaangażowania się oraz wprowadzenia pojazdów elektrycznych do komunikacji miejskiej, zapraszamy do podpisania listu intencyjnego ? mówi Barbara Szumska z Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. – Zainteresowanych inicjatywą, prosimy o zgłoszenia w terminie do 11 stycznia 2017 r.”

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

Uwaga – zgłoszenie wyrażające wolę podpisania listu intencyjnego powinno być podpisane przez Prezydenta/Burmistrza lub Wójta (lub zastępców) oraz przesłane na adres: Barbara Szumska, Polski Fundusz Rozwoju S.A., ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa

10 wybranych

I na koniec „mały” kubeł zimnej wody – organizator zastrzega sobie prawo do podpisania listu intencyjnego z nie więcej niż 10 miastami lub gminami, biorąc pod uwagę uwarunkowania związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz ich plany w zakresie elektromobilności, w tym planowany procent udziału autobusów elektrycznych we flocie, dotychczas dokonane zakupy pojazdów elektrycznych i plany w zakresie carsharingu.

Uroczyste podpisanie listów intencyjnych nastąpi podczas konferencji planowanej na styczeń 2017 r.

Komentarze