TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chciał pomóc - spowodował karambol. W Chełmku [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.12.2019 13:00:06
Chciał pomóc - spowodował karambol. W Chełmku [FILM]

7 grudnia br. - w ciągu dwóch godzin - na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do 15 kolizji drogowych. Pokazujemy film z wypadku z udziałem osobówki, dwóch ciężarówek i autobusu. Ku przestrodze.

7 grudnia br. - w ciągu dwóch godzin - na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do 15 kolizji drogowych. Pokazujemy film z wypadku z udziałem osobówki, dwóch ciężarówek i autobusu. Ku przestrodze.

O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy kolizji, do której doszło tuż po godzinie 9.00 na ulicy Piastowskiej w Chełmku. Mieszkaniec tej miejscowości kierując chevroletem zatrzymał się w rejonie przejścia dla pieszych, aby wraz z pasażerką udzielić pomocy pieszej, która wywróciła się na chodniku. Po zatrzymaniu się kierujący włączył światła awaryjne i zamierzał wysiąść z pojazdu, aby ruszyć z pomocą leżącej na chodniku kobiecie.

Jadący za nim samochód ciężarowy marki MAN nie zdołał jednak w porę bezpiecznie wyhamować w wyniku czego bokiem uderzył w tył chevroleta. Z kolei jadący za nimi kierowca autobusu próbując ominąć pojazdy, zjechał z jezdni uderzając w witrynę sklepową, a następnie w przystanek autobusowy.

Za autokarem jechała ciężarówka marki Mercedes Benz, której kierowca również próbując uniknąć najechania na pojazdy zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.


Piesza w szpitalu

W wyniku tego poważnie wyglądającego zdarzenia żaden z trzydziestu pasażerów autokaru, ani też żaden z kierowców i ich pasażerów nie odniósł obrażeń ciała. Natomiast do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło 71 – letnią mieszkankę Chełmka, która pośliznęła się na chodniku.

Kierowca ciężarówki MAN i kierowca autokaru zostali ukarani mandatami karnymi. Rozpatrywana jest jeszcze kwestia kierowcy ciężarówki, który wjechał w słup.

Powyższe zdarzenie zarejestrowała kamera znajdująca się na budynku Komisariatu Policji w Chełmku. Nagranie publikujemy mając na celu uświadomienie kierowcom, w jaki sposób pojazdy zachowują się na drodze, gdy wpadają w poślizg.

Policjanci przypominają, że w okresie zimowym podobne, radykalnie trudne warunki drogowe mogą zdarzyć się w każdej chwili. Dlatego apelują o ostrożność i uwagę za kierownicą, a także dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze. Bądźmy ostrożni i kierujmy się rozsądkiem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Małopolskie