TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chełm z rowerem miejskim w przyszłym roku?
NASZEMIASTO.PL - Opublikowano: 09.10.2017 19:11:55

Miasto szykuje się do przetargu, w którym wyłoniony zostanie projektant miejskiej sieci rowerów.

Jak informuje NaszeMiato.pl - Chełm szykuje się do przetargu, w którym wyłoniony zostanie projektant miejskiej sieci rowerów.

Kolejnym etapem będą procedury związane z wyłonieniem wykonawcy. Jest więc szansa, że chełmskim rowerem pojedziemy już w przyszłym roku.

- Nasz projekt przewiduje na początek budowę 17 stacji, z czego 14 znajdzie się bezpośrednio w mieście, a 3 na przedmieściach. Jednocześnie powstawać będą nowe ścieżki rowerowe, część także w ramach tego projektu – mówi Agata Fisz, prezydent miasta.

Obecnie urzędnicy przygotowują specyfikację przetargową, by wyłonić projektanta, który opracuje niezbędną do budowy stacji dokumentację techniczną. Choć nie ma jeszcze sprecyzowanej listy lokalizacji stacji, pewne jest, iż będą rozmieszczone w różnych częściach miasta. Jedna z nich może powstać w okolicy wjazdu na teren bulwaru spacerowo-rowerowego nad Uherką, w pobliżu parku miejskiego. Gdzie jeszcze możemy się ich spodziewać?

- Przede wszystkim pod uwagę bierzemy miejsca o największym natężeniu ruchu, czy też lokalizacje umożliwiające skomunikowanie różnych części miasta, w tym rejony dworców, śródmieścia oraz punktów umożliwiających dostępność dla różnych osiedli. Są też ograniczenia, gdyż w miejscach stacji rowerowych musi być dostęp do sieci elektrycznej czy wystarczająca powierzchnia terenu należącego do miasta. Tam gdzie będzie to możliwe stacje powinny być również objęte miejskim monitoringiem – wyjaśnia Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypożyczalnia
przetarg
Chełm
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.