TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chiny: Porwanie autobusu i kolejna tragedia
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2019 15:36:57

Osiem osób zginęło w wyniku porwania autobusu.

Do ośmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wydarzeń w chińskim mieście Longyan, gdzie 25 grudnia uzbrojony w nóż mężczyzna porwał autobus i wjechał nim w grupę pieszych. 22 osoby zostały ranne. Wśród zabitych jest jeden policjant.

Według chińskiego portalu internetowego Duowei napastnik to 48-letni mężczyzna. Wcześniej pokłócił się z lokalnym urzędnikiem, który odwiedził go w domu i z którym od dawna był w konflikcie. W autobusie, zanim przejął kierownicę, zaatakował nożem jednego z pasażerów.

Nagranie wideo zamieszczone na stronie internetowej gazety "Beijing News" pokazuje kilku policjantów przyciskających nożownika do ziemi na środku ulicy. Na filmie widać też rannych leżących na jezdni.

To nie pierwszy tego typu wypadek w Chinach w ostatnich miesiącach. Pod koniec listopada 29-letni bezrobotny wjechał samochodem w grupę uczniów, którzy przechodzili przez ulicę w północno-wschodniej prowincji Liaoning, zabijając pięć osób i raniąc co najmniej 19. Jak poinformowała wówczas policja, mężczyzna ten miał "myśli samobójcze z powodu kłótni z żoną" i wybierał swoje ofiary "losowo".

Agencje przypominają inne podobne tragiczne wydarzenia w Chinach. Na początku listopada w autobusie komunikacji miejskiej zginęło 13 osób w wyniku awantury, która spowodowała, że pojazd jadąc mostem wpadł do rzeki. W październiku samochód wjechał w tłum, zabijając trzy osoby. W innym niedawnym wypadku mężczyzna wjechał swoją ciężarówką w dużą grupę ludzi, których następnie zaatakował łopatą i nożem. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.