TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chwilowa wirusowa przerwa w Solarisie
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.05.2020 18:00:09
Chwilowa wirusowa przerwa w Solarisie, fot. Solaris FB

Z powodu SARS-CoV-2 miała miejsce przerwa w produkcji w zakładzie Solaris Bus & Coach

Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem jednego z pracowników w fabryce firmy Solaris Bus & Coach w Bolechowie w sobotę, 2 maja wstrzymano produkcję.

25 członków załogi zakładu zostało objętych kwarantanną.

Weekendowa dezynfekcja

Pełnomocnik zarządu Solaris Bus & Coach S.A. ds. rozwoju E-mobilności i PR Mateusz Figaszewski przekazał w sobotę, 2 maja PAP, że informację o zakażeniu SARS-CoV-2 jednego z pracowników firma otrzymała w piątek wieczorem.

"W związku z tym, zarząd firmy Solaris podjął decyzję o wstrzymaniu pracy w dniu 2 maja w celu przeprowadzenia dodatkowej dezynfekcji powierzchni produkcyjnych i socjalnych w dniach 2 i 3 maja" – wskazał.

"Informujemy, że najbliżsi współpracownicy osoby zdiagnozowanej jako zakażona, zostali poddani obowiązkowej kwarantannie nałożonej przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Ponadto jako firma, podjęliśmy szersze działania profilaktyczne i objęliśmy dodatkową kwarantanną grupę około 25 współpracowników. Osoby te zostały poinformowane indywidualnie o obowiązku pozostania w domu" – zaznaczył.

Dodał, że firma jest w stałym kontakcie z zakażonym pracownikiem.

"Czuje się dobrze i nie jest hospitalizowany. Testowi na obecność koronawirusa został poddany ze względu na pośredni kontakt z osobą zdiagnozowaną jako +pozytywna+. Osoba ta nie jest pracownikiem naszej firmy" – przekazał Figaszewski.

Wracamy 4 maja

Podał, że od poniedziałku zakład firmy w podpoznańskim Bolechowie będzie działać na dotychczasowych zasadach. Podkreślił, że od połowy marca w fabryce obowiązują procedury i środki prewencyjne mające zminimalizować możliwość zakażenie pracowników koronawirusem.

-"M.in. jest to obowiązkowy pomiar temperatury ciała dla wszystkich osób wchodzących na teren firmy, korzystanie z rękawiczek i maseczek ochronnych, organizacja pracy w taki sposób, aby ograniczać kontakty między pracownikami, dezynfekcja pomieszczeń produkcyjnych i szatni oraz wydłużenie przerwy między zmianami" – wymienił.

Wskazał, że większość pracowników administracyjnych w firmie pracuje zdalnie.

-"Ponadto pracownicy w wieku 60 lat i więcej, mogą pozostać w domu" – dodał. .(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
fabryka
Solaris