TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Co czwarty autobus w Kaliszu będzie hybrydą! Od MAN-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.02.2018 13:30:57
fot. kalisz.pl

Jeszcze tego lata na ulice Kalisza wyjedzie 11 nowych autobusów MAN z napędem hybrydowym. Pojazdy zasilą tabor Kaliskich Linii Autobusowych. Dzięki temu co piąty autobus w Kaliszu będzie posiadał napęd spalinowo-elektryczny.

Jeszcze tego lata na ulice Kalisza wyjedzie 11 nowych autobusów MAN z napędem hybrydowym. Pojazdy zasilą tabor Kaliskich Linii Autobusowych. Dzięki temu co piąty autobus w Kaliszu będzie posiadał napęd spalinowo-elektryczny.

Umowę na dostawę autobusów hybrydowych podpisali prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i prezes MAN Bus & Trucks Polska, Piotr Stański. 11 fabrycznie nowych autobusów MAN A37 Lion's City Hybrid trafi do miasta jeszcze w lipcu tego roku.

"To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta" - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - "Zakup tych autobusów wpisuje się w plan działań na rzecz ochrony środowiska. To najnowocześniejsze na rynku pojazdy, o solidności, których pasażerowie KLA przekonują się na co dzień."

Od początku obecnej kadencji samorządowej tabor KLA jest sukcesywnie modernizowany. - W ciągu dwóch lat wymieniliśmy połowę autobusów, co jest dużym osiągnięciem także w skali kraju - podkreśla wiceprezydent Artur Kijewski. - To oczywiście tylko część inwestycji, których celem jest maksymalny komfort pasażerów komunikacji miejskiej. Centra przesiadkowe, tablice informacyjne, czy biletomaty to kolejne udogodnienia, które sukcesywnie wprowadzamy.

Hybrydowe "lwy", które trafią do Kalisza będą kosztowały 19 187 434,20 PLN brutto. Daje to cenę za jednego spalinowo-elektrycznego Lion'sa City A37 w wysokości 1 418 140 PLN netto. Dołączą do piątki pojazdów tego typu, które już w ubiegłym roku dostarczono KLA.

Autobusy, które tego lata zaczną przewozić kaliszan to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, spełniające normę spalin Euro 6. Samochody wyposażone są w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobusy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrza pojazdów są klimatyzowane i wyposażone w minimum 4 podwójne gniazda USB, z których mogą korzystać pasażerowie. Autobus monitoruje sześć kamer, co umożliwia identyfikację wsiadających i wysiadających. Pojazd wyposażony jest także w system zapowiadania przystanków.

Dzięki realizacji tej dostaw już w wakacje prawie co czwarty autobus obsługujący kaliską komunikację będzie posiadał napęd hybrydowy. Na 70 pojazdów, którymi obecnie dysponuje KLA będzie więc to mocno zauważalne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Kalisz
UM
KLA Kalisz
MAN
hybryda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.