TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Co trzeci autobus został. Efekt kontroli ITD w Stargardzie [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.09.2020 11:00:05
Co trzeci autobus został. Efekt kontroli ITD w Stargardzie [FILM]; fot. ITD

Część stargardzkich autobusów nie pojechała dalej

8 z 23 autobusów skontrolowanych w Stargardzie przez zachodniopomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego zostało wycofanych z ruchu.

Najczęstsze nieprawidłowości to nadmiernie zużyty bieżnik opon, luzy w układzie kierowniczym, niesprawne układy bezpieczeństwa pojazdu. Inspektorzy nie mieli zastrzeżeń co stanu trzeźwości kierowców oraz ich uprawnień.

Regularna inspekcja

28 września inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Szczecina przeprowadzili kontrole autobusów komunikacji miejskiej oraz przewozów osób na liniach regularnych w Stargardzie. Inspektorzy skontrolowali 23 autobusy.

W 8 przypadkach ze względu na stwierdzone usterki stanu technicznego zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów. Inspektorzy, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, zakazali również dalszego wykonywania przewozu osób. Inspektorzy w niesprawnych autobusach stwierdzili m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmiernie zużyty bieżnik opon, luzy w układzie kierowniczym, niesprawne układy bezpieczeństwa pojazdu. Przewoźnik w miejsce wycofanych z ruchu autobusów podstawił inne.

W jednym przypadku ze względu na usterki stanu technicznego, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające wobec przedsiębiorcy oraz osoby zarządzającej transportem. Dodatkowo podczas akcji sprawdzany był stan psychofizyczny kierujących i tu nie stwierdzono nieprawidłowości.

Zobaczcie kontrolę na filmie:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Zachodniopomorskie