TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

COP24: Ekoenergetyka Polska - Liderem Elektromobilności 2018
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.12.2018 09:00:05
Ekoenergetyka Polska Liderem Elektromobilności

Podczas COP24 wyróżniono liderów polskiej elektromobilności. Wśród nagrodzonych znalazła się zielonogórska firma Ekoenergetyka Polska. Wielkim nieobcym był za to Solaris, który nie zgłosił się do konkursu.

Podczas COP24 wyróżniono liderów polskiej elektromobilności. Wśród nagrodzonych znalazła się zielonogórska firma Ekoenergetyka Polska. Wielkim nieobcym był za to Solaris, który nie zgłosił się do konkursu.

-"W zakresie elektromobilności Polska mówi dzisiaj naprawdę bardzo wiele - przede wszystkim w transporcie publicznym. Przed nami wyzwanie związane z transportem indywidualnym, samochodami osobowymi, ale i tutaj polskie formy bardzo wiele znaczą" - mówiła podczas gali minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która wraz z szefem resortu energii Krzysztofem Tchórzewskim wręczyła nagrody. - "Wydaje się, że te ambitne cele, które sobie postawiliśmy, będziemy w stanie spełnić. Będzie to wymagało dużej determinacji" - oceniła szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii, wskazując w tym zakresie zarówno na rolę przedsiębiorców, jak i administracji publicznej. Minister przypomniała wtorkową deklarację szefa rządu o gotowości do obniżania akcyzy na pojazdy zeroemisyjne.

Sześciu nagrodzonych

Za zaangażowanie w rozwój elektromobilności w Polsce nagrodzono we wtorek - 4 grudnia - sześć firm.Tytuł "Lider Elektromobilności 2018" przyznano:

  • BMW Group Polska - za systematyczne działanie na rzecz budowy rynku elektromobilności w Polsce, wyniki sprzedaży, odpowiedzialność za produkt i konsekwentną realizację wizji mobilności przyszłości.

  • Ekoenergetyka-Polska - za pozycję na europejskim rynku stacji ładowania wysokiej mocy, wsparcie rozwoju zeroemisyjnego transportu zbiorowego oraz promocję polskiej technologii na arenie międzynarodowej.

  • GARO Polska - za dominującą pozycję w zakresie sprzedaży stacji ładowania w Polsce, rozbudowę centrum produkcyjnego oraz kompleksową ofertę dostosowaną do potrzeb kreującego się rynku.

  • GreenWay Polska - za podejmowanie odważnych decyzji w czasie, gdy elektromobilności w Polsce dopiero się kreowała, obecną pozycję lidera w zakresie budowy i eksploatacji infrastruktury ładowania oraz ambitne plany rozwojowe.

  • Magenta Grupa TAURON - za kompleksowe, przemyślane oraz odpowiedzialne podejście do rozwoju elektromobilności w ramach działalności przedsiębiorstwa, w szczególności w zakresie realizacji projektów pilotażowych oraz wspierania innowacji.

  • Nissan Sales CEE - za systematyczne działania na rzecz budowy rynku elektromobilności w Polsce, wyniki sprzedaży, technologię przyjazną użytkownikom i konsekwentną promocję inteligentnej mobilności.

Z kolei wyróżnienia otrzymały firmy i instytucje: ABB, PKN Orlen, Volvo Polska, Toyota Motor Poland Company, Alphabet Polska Fleet Management, PGE Nowa Energia, ENGIE Polska, Lasy Państwowe, PRE Edward Biel, Triggo, Quriers Przesyłki, firma Panek oraz ING Bank Śląski.

Nagrody na podstawie raportu

Jak informują organizatorzy, podstawą przyznania nagród i wyróżnień był ranking, przygotowany wspólnie przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz firmę doradczą PwC. Opracowanie powstało na podstawie ankiet, na które jesienią tego roku odpowiedziało 116 firm i instytucji, prezentując swoje obecne i prognozowane zaangażowanie w rozwój elektromobilności.

Być może rzeczywiście ten raport był kierunkowskazem do przyznania nagród, natomiast brak chociażby wyróżniania dla tak zasłużonej dla rozwoju polskiej elektromobilności marki, jaką jest Solaris - stawia pod znakiem zapytania sens organizowania podobnych konkursów w przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
COP
elektromobilność
Ekoenergetyka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.