TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

CZECHBUS 2018: SOR z przegubową premierą. NS18!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.11.2018 16:30:42
CZECHBUS 2018: SOR z przegubową premierą. Czas na NS18!

Nowa rodzina miejskich autobusów czeskiego SOR-a jest już w komplecie. Na praskich targach CZECHBUS miała miejsce premiera przegubowego autobusu NS18. Można powiedzieć, że było to najważniejsze wydarzenie czeskiej wystawy.

Nowa rodzina miejskich autobusów czeskiego SOR-a jest już w komplecie. Na praskich targach CZECHBUS miała miejsce premiera przegubowego autobusu NS18. Można powiedzieć, że było to najważniejsze wydarzenie czeskiej wystawy.

SOR-a jeszcze raz należy pochwalić za udoskonaloną koncepcję designu swojej nowej rodziny autobusów miejskich. M.in. dzięki temu producent liczy na nowe grono potencjalnych klientów.

Premierowy NS18 jest jest konstrukcją całkowicie niskopodłogową. Nadwozie ma długość 18,75 m, szerokość 2,55 m i niespełna 3 m wysokości. Pojazd zaprojektowano z równomiernie rozmieszczonymi wejściami w układzie 2-2-2-2. Drzwi o jednakowej szerokości mają prześwit 1200 mm. Ich wariant może być zmienny w zależności od wymagań klienta.

To ile osób autobus przewiezie zależy od konfiguracji. Prototyp, który SOR zaprezentował w Pradze umożliwia przewóz 47 pasażerów na fotelach typu Ster 8MA Ultra Light. 16 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi, a więc bardzo przyzwoicie. Na stojąco może podróżować ok. 100-110 osób.

Układ jezdny oparto na rozwiązaniach firmy ZF. Z przodu zastosowano zawieszenie niezależne oparte na osi typu RL82EC. Środkowa to wleczona typu AV133. Most napędowy to przekładnia portalowa typu AV133 z przełożeniem 6,19. W wieży zabudowano silnik stojący FPT Cursor 9 o mocy 243 kW. To jednostka o pojemności 8,71 l, która osiąga 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. SOR zblokował ją z automatyczną sześciobiegową skrzynią biegów ZF Ecolife.

Stylistycznie nowa rodzina SOR-ów bardzo nam się podoba. Targowy przegub prezentuje się bardzo przyzwoicie. Dobra kolorystyka nadwozia oraz wnętrza dodatkowo potęguje to odczucie. Zresztą zobaczcie sami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SOR
CZECHBUS
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.