TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czechbus 2019: Skoda i 141 trolejbusów w rok
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.12.2019 10:00:07
Czechbus 2019: Skoda i 141 trolejbusów w rok

W Pradze mogliśmy zobaczyć trolejbus Skoda-Solaris 26 Tr dla Pilzna, który stanowi najnowszą propozycję producenta dla czeskiego rynku - nowoczesne niskopodłogowe trolejbusy wyposażone w dodatkowe baterie.

W Pradze mogliśmy zobaczyć trolejbus Skoda-Solaris 26 Tr dla Pilzna, który stanowi najnowszą propozycję producenta dla czeskiego rynku - nowoczesne niskopodłogowe trolejbusy wyposażone w dodatkowe baterie.

-"Zainteresowanie naszymi trolejbusami akumulatorowymi znacznie ostatnio wzrosło. Oprócz Czech i Słowacji dostarczyliśmy je do Francji, Hiszpanii, Włoch, Węgier lub Rumunii. Na przykład w Pilźnie, gdzie sprawdziły się nasze trolejbusy z akumulatorami przewoźnik postanowił kontynuować rozbudowę floty właśnie o tego typu pojazdy "- mówił na Czechbus Karel Majer, członek zarządu Škoda Electric.

170 trolejbusów

Przypomniał, że w tym roku Skoda Electric zawarła umowy na dostawy prawie 170 trolejbusów, z których większość będzie wyposażona w systemy bateryjne. Największe kontrakty zagraniczne obejmują projekty dla rumuńskiego Braszowa i Bergen w Norwegii.

Główną zaletą trolejbusów akumulatorowych jest to, że mogą one również działać na trasach poza siecią trakcyjną. W takim przypadku kierowca przełącza się na zasilanie akumulatorowe, a pojazd w tym trybie jest, jak autobus elektryczny.

-"Ze względu na dużą elastyczność tych pojazdów i możliwość obsługi z nimi części miasta, w których nie ma linii napowietrznej, coraz więcej przewoźników i miast woli takie rozwiązanie" - wyjaśnił kierownik sprzedaży Škoda Electric Radek Kapr.

Baterie górą

Popularność nowego rozwiązania ilustrują liczby. W 2019 roku Škoda Electric wyprodukowała 82 trolejbusy akumulatorowe, czyli o 60 szt. więcej niż w roku poprzednim.

W sumie w 2019 roku Škoda Electric wyprodukowała 141 trolejbusów w 2019 r. Trafiły one m.in. do czeskich miast, jak: Ústí nad Labem, Zlín, Teplice, Pardubice i Plzeň oraz dla francuskich St. Etienne i Limoges, rumuńskiego Cluj i węgierskiego Budapesztu.

Škoda Electric zajmuje się także autobusami elektrycznymi.

-"Zainteresowanie autobusami elektrycznymi na rynku rośnie, ponieważ korzyści płynące z elektromobilności dla miast są wyraźnie pozytywne - powiedział Karel Majer, dodając, że w ostatnich latach Skoda wprowadziła kilka nowych typów autobusów elektrycznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Czechbus
trolejbus
Skoda