TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czechbus 2019: Skoda i 141 trolejbusów w rok
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.12.2019 10:00:07
Czechbus 2019: Skoda i 141 trolejbusów w rok

W Pradze mogliśmy zobaczyć trolejbus Skoda-Solaris 26 Tr dla Pilzna, który stanowi najnowszą propozycję producenta dla czeskiego rynku - nowoczesne niskopodłogowe trolejbusy wyposażone w dodatkowe baterie.

W Pradze mogliśmy zobaczyć trolejbus Skoda-Solaris 26 Tr dla Pilzna, który stanowi najnowszą propozycję producenta dla czeskiego rynku - nowoczesne niskopodłogowe trolejbusy wyposażone w dodatkowe baterie.

-"Zainteresowanie naszymi trolejbusami akumulatorowymi znacznie ostatnio wzrosło. Oprócz Czech i Słowacji dostarczyliśmy je do Francji, Hiszpanii, Włoch, Węgier lub Rumunii. Na przykład w Pilźnie, gdzie sprawdziły się nasze trolejbusy z akumulatorami przewoźnik postanowił kontynuować rozbudowę floty właśnie o tego typu pojazdy "- mówił na Czechbus Karel Majer, członek zarządu Škoda Electric.

170 trolejbusów

Przypomniał, że w tym roku Skoda Electric zawarła umowy na dostawy prawie 170 trolejbusów, z których większość będzie wyposażona w systemy bateryjne. Największe kontrakty zagraniczne obejmują projekty dla rumuńskiego Braszowa i Bergen w Norwegii.

Główną zaletą trolejbusów akumulatorowych jest to, że mogą one również działać na trasach poza siecią trakcyjną. W takim przypadku kierowca przełącza się na zasilanie akumulatorowe, a pojazd w tym trybie jest, jak autobus elektryczny.

-"Ze względu na dużą elastyczność tych pojazdów i możliwość obsługi z nimi części miasta, w których nie ma linii napowietrznej, coraz więcej przewoźników i miast woli takie rozwiązanie" - wyjaśnił kierownik sprzedaży Škoda Electric Radek Kapr.

Baterie górą

Popularność nowego rozwiązania ilustrują liczby. W 2019 roku Škoda Electric wyprodukowała 82 trolejbusy akumulatorowe, czyli o 60 szt. więcej niż w roku poprzednim.

W sumie w 2019 roku Škoda Electric wyprodukowała 141 trolejbusów w 2019 r. Trafiły one m.in. do czeskich miast, jak: Ústí nad Labem, Zlín, Teplice, Pardubice i Plzeň oraz dla francuskich St. Etienne i Limoges, rumuńskiego Cluj i węgierskiego Budapesztu.

Škoda Electric zajmuje się także autobusami elektrycznymi.

-"Zainteresowanie autobusami elektrycznymi na rynku rośnie, ponieważ korzyści płynące z elektromobilności dla miast są wyraźnie pozytywne - powiedział Karel Majer, dodając, że w ostatnich latach Skoda wprowadziła kilka nowych typów autobusów elektrycznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Czechbus
trolejbus
Skoda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.