TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy MZK Jelenia Góra kupi przegubowe MAN-y?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.02.2018 17:01:02
Czy MZK Jelenia Góra kupi przegubowe MAN-y?

Trzeci przetarg i wreszcie jest chętny. MZK Jelenia Góra otrzymało jedną ofertę w przetargu na dostawę 2 autobusów przegubowych. Przedstawił ją MAN. Przewyższa ona jednak budżet przewoźnika.

Trzeci przetarg i wreszcie jest chętny. MZK Jelenia Góra otrzymało jedną ofertę w przetargu na dostawę 2 autobusów przegubowych. Przedstawił ją MAN. Przewyższa ona jednak budżet przewoźnika.

Przypomnijmy, że ostatnia przegubowa "powtórka" w Jeleniej Górze rozpoczęła się 5 stycznia. O nowym przetargu pisaliśmy tutaj. MZK początkowo szacowało, że za dwa nowe autobusy przegubowe wyda 2,424 mln PLN netto. To nieco więcej w porównaniu z pierwszym przetargiem, w którym nie było ofert. Wtedy przewoźnik był gotów wydać 2 372 780 PLN netto.

Poza wydłużeniem terminu dostawy nie zmieniły się wymagania jeleniogórskiej spółki co do kompletacji i wyposażenia nowych przegubowców. Można o tym przeczytać tutaj.

Dziś, 12 lutego upłynął termin składania ofert. MZK na dwa przegubowce przygotowało 2372780 PLN brutto, a więc tyle samo co za pierwszy i drugim razem. Oznacza to, że jeden autobus miałby według wyceny przewoźnika kosztować 1 186 390 PLN netto. Oferta, którą przedstawił MAN opiewa na 2770000 PLN netto. Jeden przegubowy Lion's City G miałby więc kosztować przewoźnika 1 385 000 PLN netto, a więc o prawie 200000 PLN więcej niż szacunki MZK.

Obecna "górka" zakupowa winduje ceny autobusów i terminy dostaw do góry. Potwierdzeniem tego jest cena zaproponowana przez MAN-a oraz to, że jeleniogórski przewoźnik dopiero za trzecim razem po wydłużeniu terminu dostawy pozyskał jakąkolwiek propozycję. W tej sytuacji jedynym i najlepszym wyjściem wydaje się więc znalezienie dodatkowych środków. A im szybciej MZK tak zrobi tym większe szanse, że nowe przegubowce pojawią się jeszcze w tym roku obok hybrydowych Volvo 7900 i spalinowych MAN-ów A37.


Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Jelenia Góra
MAN

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.