TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy MZK Jelenia Góra kupi przegubowe MAN-y?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.02.2018 17:01:02
Czy MZK Jelenia Góra kupi przegubowe MAN-y?

Trzeci przetarg i wreszcie jest chętny. MZK Jelenia Góra otrzymało jedną ofertę w przetargu na dostawę 2 autobusów przegubowych. Przedstawił ją MAN. Przewyższa ona jednak budżet przewoźnika.

Trzeci przetarg i wreszcie jest chętny. MZK Jelenia Góra otrzymało jedną ofertę w przetargu na dostawę 2 autobusów przegubowych. Przedstawił ją MAN. Przewyższa ona jednak budżet przewoźnika.

Przypomnijmy, że ostatnia przegubowa "powtórka" w Jeleniej Górze rozpoczęła się 5 stycznia. O nowym przetargu pisaliśmy tutaj. MZK początkowo szacowało, że za dwa nowe autobusy przegubowe wyda 2,424 mln PLN netto. To nieco więcej w porównaniu z pierwszym przetargiem, w którym nie było ofert. Wtedy przewoźnik był gotów wydać 2 372 780 PLN netto.

Poza wydłużeniem terminu dostawy nie zmieniły się wymagania jeleniogórskiej spółki co do kompletacji i wyposażenia nowych przegubowców. Można o tym przeczytać tutaj.

Dziś, 12 lutego upłynął termin składania ofert. MZK na dwa przegubowce przygotowało 2372780 PLN brutto, a więc tyle samo co za pierwszy i drugim razem. Oznacza to, że jeden autobus miałby według wyceny przewoźnika kosztować 1 186 390 PLN netto. Oferta, którą przedstawił MAN opiewa na 2770000 PLN netto. Jeden przegubowy Lion's City G miałby więc kosztować przewoźnika 1 385 000 PLN netto, a więc o prawie 200000 PLN więcej niż szacunki MZK.

Obecna "górka" zakupowa winduje ceny autobusów i terminy dostaw do góry. Potwierdzeniem tego jest cena zaproponowana przez MAN-a oraz to, że jeleniogórski przewoźnik dopiero za trzecim razem po wydłużeniu terminu dostawy pozyskał jakąkolwiek propozycję. W tej sytuacji jedynym i najlepszym wyjściem wydaje się więc znalezienie dodatkowych środków. A im szybciej MZK tak zrobi tym większe szanse, że nowe przegubowce pojawią się jeszcze w tym roku obok hybrydowych Volvo 7900 i spalinowych MAN-ów A37.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Jelenia Góra
MAN
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.