TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Daimler: Jest następca Dietera Zetsche
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 26.09.2018 13:29:14

Ola Kaellenius następcą Dietera Zetsche na stanowisku szefa Daimlera

Dotychczasowy prezes Daimlera Dieter Zetsche odejdzie ze stanowiska w maju 2019 r., a jego miejsce zajmie Ola Kaellenius - poinformował w środę - 26 września - niemiecki koncern. W 2021 roku Zetsche stanie na czele rady dyrektorów firmy po wygaśnięciu kadencji obecnego prezesa.

49-letni Kaellenius od 2015 roku pełnił obowiązki szefa działu badań i rozwoju marki Mercedes-Benz. Tak jak Zetsche pokieruje zarówno Daimlerem jak i Mercedesem. Przyszły prezes Daimlera urodził się w mieście Vaestervik w południowo-wschodniej Szwecji.

Ostatni trzyletni kontrakt Dietera Zetsche jako prezesa wygasa w przyszłym roku. Według agencji Associated Press media od pewnego czasu przypuszczały, że jego następcą będzie właśnie Kaellenius.

Zetsche w 2021 roku zostanie nominowany na stanowisko prezesa rady dyrektorów jak zakończy się kadencja dotychczasowego przewodniczącego Manfreda Bischoffa.

Zetsche został szefem koncernu DaimlerChrysler AG w 2006 roku. W tym czasie doprowadził m.in. do rozdzielenia firm Daimler i Chrysler oraz poprawy sytuacji finansowej koncernu. Dodatkowo niemiecki producent odnotował stały wzrost sprzedaży i zysku, zdobywając jednocześnie pozycję lidera w segmencie marek premium.

Jednak w ostatnim czasie firma boryka się z narastającymi problemami - ocenia agencja Associated Press. Daimler jest m.in. jednym z podmiotów zamieszanych w aferę dieslową, która wybuchła w 2015 roku w wyniku śledztwa amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Firma musiała też wyeliminować problem nadmiernej emisji spalin w swych lekkich samochodach dostawczych Mercedes-Benz Vito z silnikami Diesla.

Dodatkowo jej tegoroczne zyski są zagrożone narastającą wojną handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Koncern wystosował w tej sprawie oficjalne ostrzeżenie. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
Daimler
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.