TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dębica z nowym rozkładem. Więcej kursów MKS
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.02.2020 14:00:02
Dębica z nowym rozkładem. Więcej kursów MKS

Od 1 marca autobusy MKS w Dębicy będą kursować zgodnie z nowym rozkładem jazdy. Zmianie ulegną trasy linii i wszystkie godziny odjazdów. Dla pasażerów to przede wszystkim więcej kursów.

Od najbliższej niedzieli, 1 marca autobusy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy będą kursować zgodnie z nowym rozkładem jazdy. Zmianie ulegną trasy linii i wszystkie godziny odjazdów. Dla pasażerów to przede wszystkim więcej kursów.

W trosce o podniesienie dostępności usług zbiorowego transportu na terenie miasta Dębica zostaną wprowadzone zmiany. Aby w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnego taboru MKS, powstały nowe rozkłady jazdy. Główne linie autobusowe będą kursowały częściej i dotrą w różne oddalone od siebie części miasta, gdzie dotąd komunikacja zbiorowa nie funkcjonowała. Komunalny przewoźnik we współpracy z miastem będzie pracować nad ciągłym poszerzaniem siatki połączeń.

,,W związku z tym, że umowa na transport zbiorowy z Gminą Dębica została rozwiązana, autobusy MKS nie będą od 1 marca kursować na terenie gminy. Jestem przeciwnikiem takiego stawiania sprawy, że podatnik z miasta Dębicy dopłaca do podatnika z gminy Dębica. Każdy jest gospodarzem na swoim terenie, ale nie upraszczajmy tego i nie wprowadzajmy retoryki, że będziemy się liczyć do złotówki. Jestem otwarty na partnerskie rozmowy. Im więcej przewieziemy ludzi komunikacją miejską, tym lepiej dla naszego miasta i gmin ościennych. Ostateczna stawka za tzw. wozokilometr, którą zaproponowaliśmy Gminie Dębica, zdecydowanie poniżej 2 złotych, była tak skalkulowana, aby nie nadwyrężać zaufania do wieloletniej współpracy partnerskiej, którą z Gminą Dębica dotychczas realizowaliśmy" – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Mniej poza miastem, czyli więcej dla miasta

Autobusy MKS przestaną kursować do miejscowości w Gminie Dębica, ale w zamian oferta przewozowa komunikacji miejskiej w mieście zostanie rozszerzona. Uruchomiona zostanie kolejna nowa linia miejska, na kluczowych trasach w Dębicy zwiększona będzie liczba połączeń, a odjazdy różnych linii będą koordynowane, dzięki czemu zgodnie z oczekiwaniami pasażerów, czas oczekiwania na najbliższe autobusy w porach o największej mobilności dębiczan ulegnie skróceniu.

MKS wciąż będzie docierał do Borowej, Chotowej, Głowaczowej, Golemek, Grabin, Lipin, Przyborowa i Straszęcina. Dla mieszkańców Dębicy i okolic uruchamianych będzie 10 linii, które wykonają w dni robocze łącznie 279 kursów, w soboty 120 kursów, a w niedziele 78 kursów.

Nowe przystanki

Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki w okolicy Galerii Dębickiej i na ul. Chopina, przy których od poniedziałku do soboty będzie zatrzymywać się nowa linia 6. Połączy ona ul. Rzeszowską z Os. Sikorskiego przez Centrum Handlowe Raj, ul. Tuwima, Cmentarną, Galerię Dębicką, Dworzec PKP.

Projekt nowych rozkładów jazdy opracował zespół TRAKO Projekty Transportowe z Wrocławia. To kolejne wdrożenie firmy na Podkarpaciu, po listopadowej optymalizacji komunikacji miejskiej w Przemyślu.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Dębica
UM
MKS Dębica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.