TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Debiut miejskich autobusów w Ustce. PKS Słupsk!
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.07.2018 11:29:39
Debiut miejskich autobusów Ustce. PKS Słupsk!

12 lipca Ustka uruchomiła pilotażowy program miejskiej komunikacji, która może być ciekawą alternatywą dla wypoczywających tutaj turystów.

12 lipca Ustka uruchomiła pilotażowy program komunikacji. To dwie trasy, z których bezpłatnie mogą korzystać m.in. mieszkańcy, osoby niepełnosprawne czy turyści, którzy mają dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej

Zgodnie z pilotażowym programem komunikacji miejskiej w Ustce od czwartku po mieście w godz. 6-20 kursują dwa autobusy na dwóch trasach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej Ustki, w magistracie, w centrum informacji turystycznej, domu kultury, bibliotece i przychodniach lekarskich. W pierwszy kurs wybrali się burmistrz Jacek Graczyk, wicestarosta słupski Rafał Konon i prezes PKS Słupsk Anna Dadel.

-"Zachęcamy mieszkańców i przebywających w Ustce turystów do korzystania z tej możliwości poruszania się po mieście. Od zainteresowania pasażerów uzależnione jest dalsze funkcjonowanie komunikacji - informuje UM w Ustce.

Jak poinformowało miasto w oficjalnym komunikacie, przejazdy są bezpłatne dla mieszkańców Ustki. Dokumentem potwierdzającym to uprawnienie jest dowód osobisty z wpisanym adresem zameldowania lub bilet wydawany w Biurze Ewidencji Ludności w Urzędzie Miasta w Ustce w godzinach pracy magistratu. W przypadku dzieci wystarczy oświadczenie ustne rodzica, posiadającego uprawnienie, lub legitymacja szkolna.

Bezpłatnie z komunikacji miejskiej mogą także korzystać osoby niepełnosprawne, okazujące się aktualną legitymacją lub zaświadczeniem o niepełnosprawności, oraz turyści, którzy mają dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej.

Koszt biletu dla pozostałych pasażerów wynosi 2 zł. Autobusy będą kursować do 26 września. Jeśli program pilotażowy się sprawdzi, miasto nie wyklucza "możliwości jego dalszego funkcjonowania".

Za ponad 219 tys. zł obsługą obu linii komunikacji miejskiej w Ustce zajmuje się słupski PKS, wybrany w przetargu.

Rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ

Węzeł w Ustce

To nie koniec dobrych informacji z pomorskiego miasta. W środę, 11 lipca 2018 roku, marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz burmistrz Ustki Jacek Graczyk podpisali umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą "Budowa transportowego węzła integracyjnego w Ustce".

Dzięki zawartej umowie w ciągu dwóch lat w Ustce powstanie nowoczesny, efektywnie funkcjonujący węzeł transportowy zintegrowany z komunikacją kolejową, autobusową, rowerową i pieszą. W pierwszym etapie prac wyremontowany zostanie budynek dworca, który stanie się kolejną perełką architektoniczną w Ustce. Zagospodarowany zostanie również teren wokół, wraz z przebudową ulicy Portowej, z przebiciem do Bulwaru Portowego. Powstanie nowy dworzec autobusowy, parkingi dla samochodów oraz rowerów wraz z wiatami.

Całkowite koszty projektu: 23 216 038,15 zł

Kwota dofinansowania: 15 903 007,91 zł (stanowi to 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji)

Zakres projektu obejmuje:

1) Budowę pętli autobusowej z zadaszonymi peronami oraz stanowiskami dla autobusów z ciągami komunikacyjnymi w obrębie dworca autobusowego i kolejowego, w tym budowy drogi doprowadzającej do węzła (dojazd do ul. Portowej i drogi na pętli), miejsc parkingowych dla autobusów (5 szt.), ciągów pieszych i rowerowych, parkingów dla samochodów osobowych park&ride – 23 szt., budowę parkingu rowerowego bike&ride z wiatami (40 rowerów), systemu informacji pasażerskiej, postoju taxi.

2) Budowę budynku dworca autobusowego z poczekalniami i kasami biletowymi

3) Remont i przebudowę budynku dworca PKP wraz z zagospodarowaniem terenu wokół dworca.

4) Budowę ciągów komunikacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą: północnego odcinka ul. Portowej – od dworca autobusowego do skrzyżowania z ul. Marynarki Polskiej, przebudowę dojazdu do Bulwaru Portowego, budowę parkingów dla samochodów osobowych park&ride -218 szt., budowę ścieżek rowerowych i parkingu bike&ride - 30 miejsc, małej architektury, budowę systemu kontroli i zarządzania miejscami parkingowymi.

5) Realizację kampanii informacyjno-edukacyjnej promującej korzystanie z transportu zbiorowego.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS Słupsk
BKM
UM Ustka
  • Ryszard Pfeifer – 12.07.2018

    Pięknie. Ustka. I PKS Słupsk, Polski Publiczny Przewoźnik !

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.