TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Debiut Nowego Urbino CNG. Na Śląsku!
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.06.2017 15:11:46 10 komentarzy
Debiut Nowego Urbino CNG. Na Śląsku

W maju Transgór Mysłowice odebrał trzy autobusy Nowe Urbino 12 CNG. To pierwsze egzemplarze z nowej generacji napędzanego sprężonym gazem ziemnym dostarczone do klienta.

W maju Transgór Mysłowice odebrał trzy autobusy Nowe Urbino 12 CNG. To pierwsze egzemplarze z nowej generacji napędzanego sprężonym gazem ziemnym dostarczone do klienta. Przypomnijmy, że premiera tego modelu miała miejsce na ubiegłorocznych targach IAA w Hanowerze.

Dzisiaj, 1 czerwca 2017 r., pojazdy zaliczyły swój debiut na liniach KZK GOP 162, 695 i 788.

Pojazdy zakupione przez Transgór Mysłowice napędzane są silnikiem Cummins ISL G 6C 320 opojemności 8,9 litra i mocy 239 kW, specjalnie przystosowanym do stosowania sprężonego gazu ziemnego. Jednostka ta została dodatkowo wyposażona w funkcję zimnego startu, ułatwiającą rozruch przy temperaturach sięgających -20C. Ekologiczny silnik uzupełnia automatyczna skrzynia biegów Voith Diwa 6. Gaz CNG magazynowany jest w pięciu butlach umiejscowionych wzdłużnie na dachu, których łączna pojemność to aż 1575 litrów.

Pojemność gazowego pojazdu to 91 miejsc, w tym 31 miejsc siedzących, z czego aż 16 dostępnych jest z niskiej podłogi. Pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z darmowego Wi-Fi oraz gniazd USB, dzięki którym naładują swoje urządzenia mobilne. Bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu komfortu jazdy będzie z pewnością miał również rozbudowany system informacji pasażerskiej, informujący podróżnych o przebiegu trasy i najbliższych przystankach. W autobusach zapewniono także zaawansowany i nowoczesny system monitoringu, który korzystnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa. W jego skład wchodzi pięć kamer wewnętrznych – jedna kamera do obserwacji drogi przed pojazdem, kamera cofania, rejestrator oraz 7-calowy monitor dotykowy.

Do oświetlenia wnętrza nowych Solarisów Urbino 12 CNG wykorzystano przyjazne dla środowiska i zużywające niewiele energii sekcje diod w technologii LED. Standardem u bolechowskiego producenta jest już dodatkowe oświetlenie drzwi, które świecąc na czerwono, ostrzegają pasażerów o ich zamykaniu. Ponadto autobusy dla operatora z Mysłowic są wyposażone w zewnętrzne oświetlenie obszaru drzwi, załączające się przy ich otwieraniu.

Zamówienie na trzy nowe Solarisy Urbino 12 CNG jest czwartym od 2015 kontraktem zawartym pomiędzy Solaris Bus & Coach a przewoźnikiem Transgór Mysłowice.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Transgór
CNG
Solaris
 • Tantal – 01.06.2017

  Ładny. Ciekawe jak wyjdzie w eksploatacji.

 • kubex – 01.06.2017

  Zaraz, 788? Aż nie wierzę! Całkiem nieźle, trzeba sprawdzić.

 • green – 01.06.2017

  Chce takie w Rzeszowie!

 • Tolkien – 01.06.2017

  O matko Solaris. Zaraz się zacznie jazda na forum...

 • WK – 01.06.2017

  Piękny jest ten autobus.

 • szczebrzeszyniak – 01.06.2017

  Ja chcę takie w Szczebrzeszynie !

 • Paweł_K – 01.06.2017

  Autobusy posiadają 14 miejsc dostępnych z poziomu podłogi, nie 16.

 • bbb – 02.06.2017

  Widzę, że nie tylko ja zwróciłem uwagę na wygląd - dobrze zaprojektowana osłona zbiorników z gazem.

 • New – 02.06.2017

  Bardzo ładny! Dajcie takie do Warszawy.

 • Waldeczek – 05.06.2017

  Infobusie!. Nie wszyscy znają się na ochronie środowiska. Ekologiczne są to pojazdy z silnikami elektrycznymi. Niskoemisyjne to pojazdy gazowe CNG, LNG. Chwalenie, nakłanianie do hołubienia pojazdów z silnikiem Diesla jest nieetyczne i może mieć aspekt prawny (od WHO pochodzi dowód o powodowaniu chorób i śmierci przez spaliny silnika zasilanego ON).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.