TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Deutsche Bahn testuje autonomiczny autobus
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.10.2017 11:44:18 1 komentarz
Deutsche Bahn testuje autonomiczny autobus

DB uruchomiła pierwszą, autonomiczną regularną komunikację w kurorcie Bad Birnbach. Projekt powstał we współpracy z producentem pojazdów EasyMile. Kolejnym miastem będzie Hamburg.

DB uruchomiła pierwszą, autonomiczną regularną komunikację w kurorcie Bad Birnbach. Projekt powstał we współpracy z producentem pojazdów EasyMile. Kolejnym miastem będzie Hamburg.

Na razie autobus kursuje w asyście pracownika DB na trasie między centrum miasta a termami. Od przyszłego roku ma zatrzymywać się także pod dworcem. Pojazd oferuje miejsca dla sześciu pasażerów, a przejazd jest nieodpłatny. Pojazd porusza się z prędkością 15 km/h, ale DB obiecuje w przyszłości przejazd z prędkością 40km/h.

-"Autonomiczne pojazdy będą rzeczywistością na niemieckich drogach – mówi szef DB Richard Lutz. - Tym samym udowodniliśmy, że jest pionierem - podobnie jak podczas pierwszej podróży koleją Niemczech ponad 180 lat temu, między Norymbergą a Fürth. Jesteśmy pierwszą firmą w Niemczech, która wprowadza autonomiczne pojazdy do transportu publicznego. Naszym celem jest jeszcze szersza sieć drogowej i kolejowej komunikacji, tak aby maksymalnie poszerzyć indywidualną mobilność bez konieczności użycia samochodu."

Oferta autonomicznych przejazdów zostanie wyodrębniona w DB pod nową marką "ioki".Sprawdź też:
autonomia
DB
  • fromex – 27.10.2017

    6 osób..., taksówka, nie autobus!
    Ja rozumiem, nowa technologia, metoda małych kroków (rozsądna i bezpieczna) itd., ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że te wynalazki komunikacyjne jak np. sieć gondolek, czy te 'busiki' nie mają na celu przejęcia w przyszłości (nawet odległej) obecnych potoków pasażerskich. Tego nie widać w ich założeniach... :/

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.