TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Deutsche Bahn testuje autonomiczny autobus
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.10.2017 11:44:18 1 komentarz
Deutsche Bahn testuje autonomiczny autobus

DB uruchomiła pierwszą, autonomiczną regularną komunikację w kurorcie Bad Birnbach. Projekt powstał we współpracy z producentem pojazdów EasyMile. Kolejnym miastem będzie Hamburg.

DB uruchomiła pierwszą, autonomiczną regularną komunikację w kurorcie Bad Birnbach. Projekt powstał we współpracy z producentem pojazdów EasyMile. Kolejnym miastem będzie Hamburg.

Na razie autobus kursuje w asyście pracownika DB na trasie między centrum miasta a termami. Od przyszłego roku ma zatrzymywać się także pod dworcem. Pojazd oferuje miejsca dla sześciu pasażerów, a przejazd jest nieodpłatny. Pojazd porusza się z prędkością 15 km/h, ale DB obiecuje w przyszłości przejazd z prędkością 40km/h.

-"Autonomiczne pojazdy będą rzeczywistością na niemieckich drogach – mówi szef DB Richard Lutz. - Tym samym udowodniliśmy, że jest pionierem - podobnie jak podczas pierwszej podróży koleją Niemczech ponad 180 lat temu, między Norymbergą a Fürth. Jesteśmy pierwszą firmą w Niemczech, która wprowadza autonomiczne pojazdy do transportu publicznego. Naszym celem jest jeszcze szersza sieć drogowej i kolejowej komunikacji, tak aby maksymalnie poszerzyć indywidualną mobilność bez konieczności użycia samochodu."

Oferta autonomicznych przejazdów zostanie wyodrębniona w DB pod nową marką "ioki".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autonomia
DB
  • fromex – 27.10.2017

    6 osób..., taksówka, nie autobus!Ja rozumiem, nowa technologia, metoda małych kroków (rozsądna i bezpieczna) itd., ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że te wynalazki komunikacyjne jak np. sieć gondolek, czy te 'busiki' nie mają na celu przejęcia w przyszłości (nawet odległej) obecnych potoków pasażerskich. Tego nie widać w ich założeniach... :/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.