TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dezynfektory w autobusach: Czechowice montują, Warszawa się boi
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.09.2020 11:00:39
Dezynfektory w autobusach: Czechowice montują, Warszawa się boi

PKM Czechowice-Dziedzice zamontował w autobusach pierwsze dozowniki z płynem dezynfekcyjnym

W związku z epidemią koronawirusa PKM Czechowice-Dziedzice rozpoczął w swoich autobusach testowy montaż dozowników z płynem dezynfekującym.

-"Mając na celu pomoc pasażerom w zachowaniu higieny i poczucia bezpieczeństwa w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, rozpoczęliśmy testowy montaż w autobusach dozowników z płynem dezynfekującym – informuje spółka.

Dozowniki zostały umieszczone przy wejściach do pojazdów PKM. Takie rozwiązanie jest już znane m.in. w Szczecinie, Poznaniu i Tarnowie, gdzie w taborze komunikacji miejskiej pojawiły się dezynfektory dla pasażerów. Co na to największy organizator komunikacji miejskiej w Polsce, czyli Warszawski Transport Publiczny?

Warszawa o dezynfekatorach

Decyzja Warszawy jest o tyle ważna, że byłby to wyraźny impuls dla innych miast w Polsce do stosowania dezynfekatorów. Wszystko jednak wskazuje na to, że w stolica nie wejdzie w tego typu urządzenia. Z obawy o bezpieczeństwo i rozbudowaną logistykę.

-"Uważamy, że urządzenie, w którym jest pewien płyn, może być wykorzystane w sposób niewłaściwy, to znaczy że ktoś może spróbować nalać do takiego pojemnika jakiegoś innego środka, który może być szkodliwy dla pasażerów – wyjaśnił Radiu Kolor Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Poza tym dozowniki z płynem w autobusach, tramwajach i metrze spowodowałoby wiele problemów logistycznych. Żel antybakteryjny w pojemnikach trzeba przecież uzupełniać. Dlatego zdaniem ZTM warszawskie środki transportu - tak samo jak i przystanki - nadal będą nieustannie dezynfekowane i to jest optymalna metoda w walce z wirusem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
PKM Czechowice
ZTM Warszawa