TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

DK10: Wypadek autobusu przewożącego dzieci
GITD InfoBus.pl - Opublikowano: 12.09.2017 13:58:35
DK10: Wypadek autobusu przewożącego dzieci

Do zdarzenia doszło w sobotę rano, 9 września 2017 r. na drodze krajowej nr 10, w okolicach miejscowości Piecnik (powiat wałecki).

11 dzieci w wieku od około 10 do 14 lat trafiło do szpitala m.in. z otarciami i stłuczeniami oraz podejrzeniem wstrząśnienia mózgu w wyniku wypadku autobusu. Do zdarzenia doszło w sobotę rano, 9 września 2017 r. na drodze krajowej nr 10, w okolicach miejscowości Piecnik (powiat wałecki).

Autobus należący do przewoźnika z Mirosławca przewoził ok. 30 dzieci i jechał od strony Mirosławca w kierunku Wałcza. W miejscu, gdzie kiedyś stał fotoradar, zjechał nagle na pobocze drogi i do rowu.

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej wskutek wystrzału przedniej lewej opony. Wstępne ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku wskazują, iż kierujący autobusem jechał z prędkością 90 km/h. Tymczasem na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierujący autobusem był trzeźwy. Wykonane na miejscu zdarzenia przez inspektorów transportu drogowego i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oględziny stanu technicznego wskazują, że pojazd był sprawny. Analiza czasu pracy kierowcy nie wykazała nieprawidłowości.

Na miejscu zdarzenia jako jedni z pierwszych pojawili się inspektorzy z Delegatury Północno – Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy akurat pełnili czynności służbowe na odcinku drogi, gdzie doszło do wypadku. Na miejsce zdarzenia przybyli również inspektorzy z wałeckiego oddziału WITD w Szczecinie. Do czasu odholowania autobusu ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.