TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

DK10: Wypadek autobusu przewożącego dzieci
GITD InfoBus.pl - Opublikowano: 12.09.2017 13:58:35
DK10: Wypadek autobusu przewożącego dzieci

Do zdarzenia doszło w sobotę rano, 9 września 2017 r. na drodze krajowej nr 10, w okolicach miejscowości Piecnik (powiat wałecki).

11 dzieci w wieku od około 10 do 14 lat trafiło do szpitala m.in. z otarciami i stłuczeniami oraz podejrzeniem wstrząśnienia mózgu w wyniku wypadku autobusu. Do zdarzenia doszło w sobotę rano, 9 września 2017 r. na drodze krajowej nr 10, w okolicach miejscowości Piecnik (powiat wałecki).

Autobus należący do przewoźnika z Mirosławca przewoził ok. 30 dzieci i jechał od strony Mirosławca w kierunku Wałcza. W miejscu, gdzie kiedyś stał fotoradar, zjechał nagle na pobocze drogi i do rowu.

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej wskutek wystrzału przedniej lewej opony. Wstępne ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku wskazują, iż kierujący autobusem jechał z prędkością 90 km/h. Tymczasem na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierujący autobusem był trzeźwy. Wykonane na miejscu zdarzenia przez inspektorów transportu drogowego i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oględziny stanu technicznego wskazują, że pojazd był sprawny. Analiza czasu pracy kierowcy nie wykazała nieprawidłowości.

Na miejscu zdarzenia jako jedni z pierwszych pojawili się inspektorzy z Delegatury Północno – Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy akurat pełnili czynności służbowe na odcinku drogi, gdzie doszło do wypadku. Na miejsce zdarzenia przybyli również inspektorzy z wałeckiego oddziału WITD w Szczecinie. Do czasu odholowania autobusu ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.Sprawdź też:
wypadek

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.