TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

DK30: Załoga z promilami
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2017 14:12:19

6 lipca, na drodze krajowej nr 30 w okolicach miejscowości Jelenia Góra inspektorzy zatrzymali do kontroli autobus jadący z Jeleniej Góry do Hajnówki.

6 lipca, na drodze krajowej nr 30 w okolicach miejscowości Jelenia Góra w trakcie rutynowych czynności inspektorzy z jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zatrzymali do kontroli autobus jadący z Jeleniej Góry do Hajnówki. W trakcie kontroli inspektorzy wyczuli od drugiego kierowcy będącego w załodze woń alkoholu.

Inspektorzy ustalili, że drugi kierowca miał włożoną do tachografu wykresówkę na której rejestrował dyspozycyjności czyli gotowości do prowadzenia pojazdu.

Badanie kierowcy alkosensorem wykazało obecność 0,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Inspektorzy powiadomili policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którym przekazali kierowcę do dalszych czynności.

Na szczęście pasażerów autobusu wiózł kierowca, który był trzeźwy. Kierowca z promilami przyznał się, że poprzedniego wieczora pił alkohol.

Powyższe pokazuje, że rutynowe kontrole Inspekcji Transportu Drogowego skutecznie eliminują kierowców, którzy pomimo spożywania alkoholu, prowadzą lub mają zamiar prowadzić autobus, którym wykonywane są wakacyjne przewozy osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
WITD Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.