TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

DK67: Autokar uderzył w ciężarówkę
GAZETA WYBORCZA-TORUŃ - Opublikowano: 13.07.2017 14:56:02 1 komentarz

10 lipca kierowca autobusu wiozącego 39 dzieci na wycieczkę nie zachował odpowiedniego odstępu i nie zdążył wyhamować, uderzając w tira

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Toruń - 10 lipca kierowca autobusu wiozącego 39 dzieci na wycieczkę nie zachował odpowiedniego odstępu i nie zdążył wyhamować, uderzając w tira. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

10 lipca na trasie krajowej nr 67 w miejscowości Borek koło Lipna autobus wiozący 39 dzieci na wycieczkę, uderzył w tył tira skręcającego w lewo. – Jak ustalili policjanci, 50-letni kierowca autobusu nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego, nie zdążył wyhamować i uderzył w jego tył – mówi oficer prasowy KPP w Lipnie sierż. szt. Małgorzata Małkińska. – Na szczęście skończyło się na strachu i żadne z dzieci poważnie nie ucierpiało.

Kierowcy byli trzeźwi. Autokar nie nadawał się jednak do dalszej jazdy. – Policjanci za spowodowanie zagrożenia zabrali kierującemu autobusem mieszkańcowi powiatu brzeskiego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny – dodaje Małkińska. – Skierują też wniosek do Sądu Rejonowego w Lipnie o ukaranie mężczyzny.

Po podstawieniu nowego autokaru policjanci sprawdzili jego stan techniczny i dzieci kontynuowały wyjazd z nowym kierow


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
  • BUSOMAT PL – 13.07.2017

    Miejmy nadzieję, że nikomu nic poważnego się nie stało. Na drodze trzeba być zawsze bardzo czujnym.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.