TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Gdyni Mikołaj przyjechał elektrycznym autobusem [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.12.2019 13:00:52
W Gdyni Mikołaj przyjechał elektrycznym autobusem [FILM]; fot. UM Gdynia

Sporo się działo w mikołajki w całej Polsce, za co organizatorom należą się gratulacje. Na podsumowanie akcji wybraliśmy akcję z Gdyni - z szefem PKA w roli Św. Mikołaja. Bezcenne!

Sporo się działo w mikołajki w całej Polsce, za co organizatorom należą się gratulacje. Na podsumowanie akcji wybraliśmy akcję z Gdyni - z szefem PKA w roli Św. Mikołaja. Bezcenne!

6 grudnia od wczesnych godzin porannych kierowcy wszystkich spółek komunalnych jeździli w czapkach mikołajowych. Pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej i pozostałych spółek komunalnych wraz z samorządowcami, urzędnikami oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych firm można było spotkać na przystankach oraz na liniach autobusowych. Mobilna drużyna Świętego Mikołaja częstowała pasażerów słodkościami.

Elektryk w czapce

- Na ulice Gdyni wyjechał autobus w pięknej mikołajowej czapce, a w autobusach komunikacji miejskiej wolontariusze rozdawali słodycze i łakocie. To z jednej strony prezent, a z drugiej strony zaproszenie, by nie tylko od święta korzystać z naszej komunikacji miejskiej - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

- Punktem kulminacyjny miał miejsce o godzinie 18.00, kiedy można było podziwiać elektryczny autobus w mikołajowej czapce. Podzielimy się mocą atrakcji z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Mamy bardzo dobry powód - Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej otrzymało dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na projekt elektryczny - mówi Lech Żurek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.

Elektryczne święto

W tym roku w Gdyni po raz pierwszy w historii "w roli Mikołaja" wystąpił właśnie autobus elektryczny. Został on wyjątkowo, mikołajkowo przystrojony w olbrzymią, o średnicy ok. 3 m, czapkę. W pobliżu Autobusu-Mikołaja umieszczony został interaktywny model kokpitu, w którym najmłodsi mogli poczuć się jak zawodowi kierowcy.

Przypomnijmy - wszystkie te mikołajowe atrakcje związane były z uzyskaniem przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. dofinansowania na realizację projektu pn. "Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań".

Dofinansowanie wynosi ponad 68 mln zł. Projekt obejmuje zakup 24 pojazdów elektrycznych i budowę 7 punktów ładowania pantografowego na 5 przystankach krańcowych oraz budowę 22 miejsc ładowania na terenie Bazy PKA Gdynia. Gratulacje i za mikołajki, i za wysoko oceniony projekt.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
elektrobus
PKA Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.