TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Gdyni Mikołaj przyjechał elektrycznym autobusem [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.12.2019 13:00:52
W Gdyni Mikołaj przyjechał elektrycznym autobusem [FILM]; fot. UM Gdynia

Sporo się działo w mikołajki w całej Polsce, za co organizatorom należą się gratulacje. Na podsumowanie akcji wybraliśmy akcję z Gdyni - z szefem PKA w roli Św. Mikołaja. Bezcenne!

Sporo się działo w mikołajki w całej Polsce, za co organizatorom należą się gratulacje. Na podsumowanie akcji wybraliśmy akcję z Gdyni - z szefem PKA w roli Św. Mikołaja. Bezcenne!

6 grudnia od wczesnych godzin porannych kierowcy wszystkich spółek komunalnych jeździli w czapkach mikołajowych. Pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej i pozostałych spółek komunalnych wraz z samorządowcami, urzędnikami oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych firm można było spotkać na przystankach oraz na liniach autobusowych. Mobilna drużyna Świętego Mikołaja częstowała pasażerów słodkościami.

Elektryk w czapce

- Na ulice Gdyni wyjechał autobus w pięknej mikołajowej czapce, a w autobusach komunikacji miejskiej wolontariusze rozdawali słodycze i łakocie. To z jednej strony prezent, a z drugiej strony zaproszenie, by nie tylko od święta korzystać z naszej komunikacji miejskiej - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

- Punktem kulminacyjny miał miejsce o godzinie 18.00, kiedy można było podziwiać elektryczny autobus w mikołajowej czapce. Podzielimy się mocą atrakcji z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Mamy bardzo dobry powód - Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej otrzymało dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na projekt elektryczny - mówi Lech Żurek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.

Elektryczne święto

W tym roku w Gdyni po raz pierwszy w historii "w roli Mikołaja" wystąpił właśnie autobus elektryczny. Został on wyjątkowo, mikołajkowo przystrojony w olbrzymią, o średnicy ok. 3 m, czapkę. W pobliżu Autobusu-Mikołaja umieszczony został interaktywny model kokpitu, w którym najmłodsi mogli poczuć się jak zawodowi kierowcy.

Przypomnijmy - wszystkie te mikołajowe atrakcje związane były z uzyskaniem przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. dofinansowania na realizację projektu pn. "Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań".

Dofinansowanie wynosi ponad 68 mln zł. Projekt obejmuje zakup 24 pojazdów elektrycznych i budowę 7 punktów ładowania pantografowego na 5 przystankach krańcowych oraz budowę 22 miejsc ładowania na terenie Bazy PKA Gdynia. Gratulacje i za mikołajki, i za wysoko oceniony projekt.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
elektrobus
PKA Gdynia