TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dobry początek roku Autosana
PAP / INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.02.2018 15:04:50
Dobry początek roku Autosana

Autosan dobrze zaczyna nowy rok. Niedawno zrealizował kontrakt na dostawę 12 niskopodłogowych SanCity dla konsorcjum firm z Wrocławia. W ubiegłym tygodniu oferty producenta "bocianów" zostały zaakceptowane w ...

Autosan dobrze zaczyna nowy rok. Niedawno zrealizował kontrakt na dostawę 12 niskopodłogowych SanCity dla konsorcjum firm Bus Marco Polo i Sevibus. Z kolei w ubiegłym tygodniu oferty producenta "bocianów" zostały zaakceptowane w Dębicy i Juchnowcu Kościelnym.

Klienci z Wrocławia

O przekazaniu 12 autobusów dla wrocławskich firm SeviBus i Bus Marco Polo pisaliśmy tutaj. Jak poinformowała w komunikacie sanocka firma, sześć dostarczonych pojazdów jest 12-metrowych, pozostałe są 10-metrowe.

W autobusach zamontowane zostały silniki Cummins ISB6.7E6 280B oraz automatyczne skrzynie biegów Voith Diwa 7. Zgodnie z wymaganiami zamawiającego wyposażono je w m.in. klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

10-metrowe pojazdy pomieścić mogą 88 pasażerów, natomiast 12-metrowe 105. Wszystkie pomalowane zostały w czerwono-zielono-żółte barwy charakterystyczne dla gminy Kobierzyce. Jak podkreśliła firma w komunikacie, część 12-metrowych i wszystkie 10-metrowe pojazdy wyposażone zostały w haki holownicze przystosowane do zamontowania przyczepki rowerowej. Autobusy obsługiwać będą linie pomiędzy gminą Kobierzyce a Wrocławiem.

Dębica: pięć SanCity 12LF i trzy SanCity 10LF

Od 21 grudnia Dębica analizowała ofertę Autosana w przetargu na dostawę łącznie ośmiu autobusów spalinowych. Miało to być pięć klasy MAXI i trzy MIDI. Miasto chciało przeznaczyć na nie 7 218 624 PLN brutto. Oznacza to, że za jednego było gotowe zapłacić średnio 733 600 PLN netto. Oferta, którą przedstawił Autosan znacznie przekraczała szacunki magistratu. Propozycja producenta "bocianów" opiewa na 9 666 570 PLN brutto. Daje to uśrednioną cenę za jednego SanCity 12LF lub 10LF na poziomie 982 375 PLN netto. A to prawie 250 000 PLN netto więcej w porównaniu z wyceną miasta.

Potrzebne były dodatkowe środki i miasto je znalazło. 8 lutego mogło więc ostatecznie przyjąć ofertę Autosana. Pozostaje czekać na podpisanie umowy. Gdy to nastąpi producent z Sanoka będzie miał czas do końca września na przekazanie autobusów.

Juchnowiec Kościelny: Symboliczna dopłata do

Autosan był jedynym oferentem w przetargu na dostawę jednego autobusu międzymiastowego dla gminy Juchnowiec Kościelny. I w tym wypadku budżet zamawiającego był niższy od propozycji producenta. Urzędnicy nie potrzebowali jednak dużo czasu na znalezienie dodatkowych środków i 8 lutego również postanowili przyjąć ofertę producenta. Jeden Eurolider 10 do końca sierpnia trafi do gminy spod Białegostoku.


Sprawdź też:
przetarg
tabor
Autosan
Dębica
UM
MKS Dębica
Juchnowiec Kościelny
Sevibus
Marco Polo

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.