TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dobry początek roku Autosana
PAP / INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.02.2018 15:04:50
Dobry początek roku Autosana

Autosan dobrze zaczyna nowy rok. Niedawno zrealizował kontrakt na dostawę 12 niskopodłogowych SanCity dla konsorcjum firm z Wrocławia. W ubiegłym tygodniu oferty producenta "bocianów" zostały zaakceptowane w ...

Autosan dobrze zaczyna nowy rok. Niedawno zrealizował kontrakt na dostawę 12 niskopodłogowych SanCity dla konsorcjum firm Bus Marco Polo i Sevibus. Z kolei w ubiegłym tygodniu oferty producenta "bocianów" zostały zaakceptowane w Dębicy i Juchnowcu Kościelnym.

Klienci z Wrocławia

O przekazaniu 12 autobusów dla wrocławskich firm SeviBus i Bus Marco Polo pisaliśmy tutaj. Jak poinformowała w komunikacie sanocka firma, sześć dostarczonych pojazdów jest 12-metrowych, pozostałe są 10-metrowe.

W autobusach zamontowane zostały silniki Cummins ISB6.7E6 280B oraz automatyczne skrzynie biegów Voith Diwa 7. Zgodnie z wymaganiami zamawiającego wyposażono je w m.in. klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

10-metrowe pojazdy pomieścić mogą 88 pasażerów, natomiast 12-metrowe 105. Wszystkie pomalowane zostały w czerwono-zielono-żółte barwy charakterystyczne dla gminy Kobierzyce. Jak podkreśliła firma w komunikacie, część 12-metrowych i wszystkie 10-metrowe pojazdy wyposażone zostały w haki holownicze przystosowane do zamontowania przyczepki rowerowej. Autobusy obsługiwać będą linie pomiędzy gminą Kobierzyce a Wrocławiem.

Dębica: pięć SanCity 12LF i trzy SanCity 10LF

Od 21 grudnia Dębica analizowała ofertę Autosana w przetargu na dostawę łącznie ośmiu autobusów spalinowych. Miało to być pięć klasy MAXI i trzy MIDI. Miasto chciało przeznaczyć na nie 7 218 624 PLN brutto. Oznacza to, że za jednego było gotowe zapłacić średnio 733 600 PLN netto. Oferta, którą przedstawił Autosan znacznie przekraczała szacunki magistratu. Propozycja producenta "bocianów" opiewa na 9 666 570 PLN brutto. Daje to uśrednioną cenę za jednego SanCity 12LF lub 10LF na poziomie 982 375 PLN netto. A to prawie 250 000 PLN netto więcej w porównaniu z wyceną miasta.

Potrzebne były dodatkowe środki i miasto je znalazło. 8 lutego mogło więc ostatecznie przyjąć ofertę Autosana. Pozostaje czekać na podpisanie umowy. Gdy to nastąpi producent z Sanoka będzie miał czas do końca września na przekazanie autobusów.

Juchnowiec Kościelny: Symboliczna dopłata do

Autosan był jedynym oferentem w przetargu na dostawę jednego autobusu międzymiastowego dla gminy Juchnowiec Kościelny. I w tym wypadku budżet zamawiającego był niższy od propozycji producenta. Urzędnicy nie potrzebowali jednak dużo czasu na znalezienie dodatkowych środków i 8 lutego również postanowili przyjąć ofertę producenta. Jeden Eurolider 10 do końca sierpnia trafi do gminy spod Białegostoku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Autosan
Dębica
UM
MKS Dębica
Juchnowiec Kościelny
Sevibus
Marco Polo
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.