TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dolnośląskie: Nad morze z pijanym pilotem
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.07.2018 09:28:49
Dolnośląskie: Nad morze z pijanym pilotem

Po kontroli ITD: pijany pilot wycieczki, a autokar niesprawny.

Kierowcy nie przestrzegali norm pracy, pilot wycieczki miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a z autokaru wyciekały płyny eksploatacyjne. Nieprawidłowości wykryła ITD, a kontrola była związana z planowanym wyjazdem dzieci nad morze.

Dwa autokary miały zawieźć grupę dzieci z Kątów Wrocławskich na wypoczynek nad morzem. Tuż przed planowanym wyjazdem, na prośbę organizatora, Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrolę. Jej wyniki są fatalne.

ITD stwierdziła poważne naruszenia czasu pracy kierowców. Nie odbyli oni przepisowego odpoczynku tygodniowego. Inspektorzy rutynowo sprawdzili trzeźwość. O ile stan kierowców w tym aspekcie nie budził zastrzeżeń, to stan pilota wycieczki mocno zaniepokoił rodziców dzieci. Na miejsce wezwano policję. Badanie alko-sensorem wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mogła być to zatem dramatyczna podróż, tym bardziej, że z jednego z autokarów wyciekały płyny eksploatacyjne. ITD nie dopuściła pojazdu do dalszej jazdy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Dolnośląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.