TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa nowe autobusy w Ostrowi Mazowieckiej
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2017 11:31:51 5 komentarzy
Dwa nowe autobusy w Ostrowi Mazowieckiej

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej odebrał dwa autobusy klasy MINI - Karsan JEST+. To pierwszy od dawna zakup fabrycznie nowego taboru przez przewoźnika.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej odebrał dwa autobusy klasy MINI - Karsan JEST+. To pierwszy od dawna zakup fabrycznie nowego taboru przez przewoźnika.

Do tej pory flota ZGK składała się z 7. autobusów, w tym czterech minibusów Mercedes-Benz Sprinter oraz midibusów: Neoplana N4007(rocznik 1998), Ikarus E91 (rocznik 2003) oraz Mave-Fiat CIBUS ENA MAXI(rocznik 2008).

Wzmocnienie floty poprzez zakup dwóch nowych autobusów marki Karsan JEST+ to ważny wydarzenie w historii miasta i początek nowej jakości ostrowskiej komunikacji. Warto też dodać, że zakup został sfinansowany w własnej środków spółki.

Minibusy tureckiej marki Karsan JEST+ pojawiły się w Ostrowi 8 i 11 lipca 2017 r. i mają zastąpić użytkowane do tej pory najstarsze i najbardziej wyeksploatowane pojazdy. Zakupu dokonano w drodze przetargu nieograniczonego, gdzie jedyną ofertę złożyła białostocka firma Wowo (na sumę 491 754.00 zł brutto, co daje jednostkową cenę netto JEST+ na poziomie 199 000 PLN netto).

Pojazdy są fabrycznie nowe, wyprodukowanie w 2017 r. Jak informuje przewoźnik, decyzję związaną z wymianą taboru autobusowego podjęto mając na uwadze poprawę jakości świadczonych usług publicznych i komfortu podróży transportem zbiorowym. Firma chce też mieć bardziej niezawodny tabor i ograniczyć koszty eksploatacji i napraw. W efekcie nowe autobusy mają poprawić wizerunek transportu zbiorowego w mieście oraz ograniczyć emisję spalin do środowiska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wowo
ZGK Ostrów Maz.
Karsan
 • Are – 13.07.2017

  To kto jest w koncu przedstawicielem Karsana w Polsce? Kto wie?

 • Krakowianin – 13.07.2017

  ~Are Kapena SA

 • k – 13.07.2017

  WOWO Białystok i MMI jak mnie pamięć nie myli.

 • reprox – 13.07.2017

  Słyszałem, że rok prod. 2016, Euro5?

 • Sepul – 13.07.2017

  Kapena chyba zdechla i nie istnieje. Teraz jest jakis twor kapenopodobny

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.