TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa nowe autobusy w Ostrowi Mazowieckiej
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2017 11:31:51 5 komentarzy
Dwa nowe autobusy w Ostrowi Mazowieckiej

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej odebrał dwa autobusy klasy MINI - Karsan JEST+. To pierwszy od dawna zakup fabrycznie nowego taboru przez przewoźnika.

Do tej pory flota ZGK składała się z 7. autobusów, w tym czterech minibusów Mercedes-Benz Sprinter oraz midibusów: Neoplana N4007(rocznik 1998), Ikarus E91 (rocznik 2003) oraz Mave-Fiat CIBUS ENA MAXI(rocznik 2008).

Wzmocnienie floty poprzez zakup dwóch nowych autobusów marki Karsan JEST+ to ważny wydarzenie w historii miasta i początek nowej jakości ostrowskiej komunikacji. Warto też dodać, że zakup został sfinansowany w własnej środków spółki.

Minibusy tureckiej marki Karsan JEST+ pojawiły się w Ostrowi 8 i 11 lipca 2017 r. i mają zastąpić użytkowane do tej pory najstarsze i najbardziej wyeksploatowane pojazdy. Zakupu dokonano w drodze przetargu nieograniczonego, gdzie jedyną ofertę złożyła białostocka firma Wowo (na sumę 491 754.00 zł brutto, co daje jednostkową cenę netto JEST+ na poziomie 199 000 PLN netto).

Pojazdy są fabrycznie nowe, wyprodukowanie w 2017 r. Jak informuje przewoźnik, decyzję związaną z wymianą taboru autobusowego podjęto mając na uwadze poprawę jakości świadczonych usług publicznych i komfortu podróży transportem zbiorowym. Firma chce też mieć bardziej niezawodny tabor i ograniczyć koszty eksploatacji i napraw. W efekcie nowe autobusy mają poprawić wizerunek transportu zbiorowego w mieście oraz ograniczyć emisję spalin do środowiska.


Sprawdź też:
Wowo
ZGK Ostrów Maz.
Karsan
 • Are – 13.07.2017

  To kto jest w koncu przedstawicielem Karsana w Polsce? Kto wie?

 • Krakowianin – 13.07.2017

  ~Are Kapena SA

 • k – 13.07.2017

  WOWO Białystok i MMI jak mnie pamięć nie myli.

 • reprox – 13.07.2017

  Słyszałem, że rok prod. 2016, Euro5?

 • Sepul – 13.07.2017

  Kapena chyba zdechla i nie istnieje. Teraz jest jakis twor kapenopodobny

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.