TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwa tygodnie ze Strefą Platinum [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.12.2017 16:00:12 4 komentarze
Dwa tygodnie ze Strefą Platinum [FILM]

Na początku grudnia wystartowała wyjątkowa i jedyna taka linia w Polsce - autokarowa Sfera Platinum łącząca biznesowo Poznań z warszawa. Po dwóch tygodniach czas na małe podsumowanie. I film.

Na początku grudnia wystartowała wyjątkowa i jedyna taka linia w Polsce - autokarowa Sfera Platinum łącząca biznesowo Poznań z warszawa. Po dwóch tygodniach czas na małe podsumowanie. I film.

Zdaniem Anny Białek z Działu Marketingu w firmie Funclub, pierwsze tygodnie regularnych kursów udowodniły, że jest zapotrzebowanie na takie połączenie. -"Frekwencja na pokładzie była zadowalająca, a pierwsze reakcje i opinie pasażerów były dla nas bezcenne. M.in. w efekcie tych rozmów już za moment uruchomimy sprzedaż abonamentową dla firm, czyli pakiety do wykorzystania w określonym miesiącu - podkreśla Anna Białek. - Wzrasta też liczba zapytań o dodatkowe połączenia - inne trasy w innych godzinach."

Autokar kursuje punktualnie, zgodnie z rozkładem - mimo korków na wlocie i wylocie do stolicy nie generuje opóźnień. Jak na razie żaden karambol nie stanął na drodze platynowych autobusów. -"Czas przejazdu na trasie Poznań-Warszawa to równo 3h 40 min, a co ciekawe na trasie Warszawa-Poznań to ok. 3h 50 m.in." - zauważa Anna Białek.

Przewoźnik zabiera też pasażerów na warszawskie lotnisko Chopina, gdzie parkuje przed powrotem do Poznania. Jak można sprawdzić na https://www.sferaplatinum.pl/, jak na razie autobusy nie są w pełni wypełnione, natomiast dajmy jeszcze platynom chwilę czasu na reklamę. Generalnie trzymamy za ten pomysł kciuki, bo to pierwsza taka autokarowa inicjatywa i to przygotowana przez polską firmę. Jak autobusy Irizar i8 spisują się w A2- zobaczcie na filmie:

Cena luksusu

Dla przypomina podróżowanie Strefą Platinuum nie jest tanie. Cena biletu:

 • w klasie Platinum+ to koszt 180 PLN (8 pojedynczych fotele w pierwszej części autokaru)

 • w klasie Platinum to koszt 125 PLN (11 podwójnych foteli o zwiększonej odległości między rzędami plus pełna regulacja , gniazdko USB oraz kontakt.

Z tyłu autokaru znajduje się duża kuchnia wyposażona w piekarniki, lodówki, kruszarka do lodu, profesjonalny ekspres ciśnieniowy, młynek do kawy. W projekcie zastosowano innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że autokar zamienia się w mobilną restaurację, kawiarnię, piekarnię. Do tego mamy specjalne menu, którego nie powstydziłby się najlepsze restauracje oraz oddzielny luk przeznaczony na garderobę.

Platynowa flota

Sfera Platinum poznańskiej firmy Funclub to na dzisiaj:

 • dwa autokary Irizar i8 o długości 15 m w standardzie Platinum+

 • dwa autokary Irizar i8 o długości 13,7 m w standardzie Platinum

 • minibus z zabudową BusFactory w standardzie Platinum

Flota w standardzie Platinum wykorzystywana jest w turystyce autokarowej (od kwietnia 2017 r.), flota w standardzie Platinum+ trafi na regularne przejazdy na trasie Poznań-Warszawa (od grudnia 2017 r.) oraz weekendowo zasili wycieczki autokarowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Funclub
Platinum
Irizar
 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 18.12.2017

  To nie są tanie rzeczy. Ciekawe czy ktoś tym jeździ. Ja bym wybrał pociąg.

 • Kierowca – 18.12.2017

  Nie widzę tego filmu z autostrady, nie wyświetla się

 • łubudubu – 19.12.2017

  Dlaczego nie ma napisu "Artykuł sponsorowany" ?

 • irizar – 19.12.2017

  Do końca roku mają napełnienie już 100% - także dziennie wpada do p. Sućko 4000zł, brawo. Reklama działa :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.