TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie oferty dla PKS Złocieniec na 16 autobusów. 1+1=2
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.03.2018 15:03:01
Dwie oferty dla PKS Złocieniec na 16 autobusów. 1+1=2

Do 9 marca PKS w Złocieńcu czekał na oferty w dwuczęściowym przetargu na dostawę 16 nowych autobusów. Na każde z zadań przewoźnik otrzymał po jednej propozycji. Budżet został przekroczony w jednym z nich.

Do 9 marca Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Złocieńcu czekało na oferty w dwuczęściowym przetargu na dostawę 16 nowych autobusów. Na każde z zadań przewoźnik otrzymał po jednej propozycji. Budżet został przekroczony w jednym z nich.

Przypomnijmy, że przetarg na dostawę nowych autobusów dla złocienieckiego PKS ogłoszono w pierwszej połowie stycznia. Jego warunki formalne opisaliśmy tutaj. Przyjrzeliśmy się także wymaganiami co do nowych nabytków. Można o nich poczytać tutaj.

Postępowanie podzielono na dwa zadania. W pierwszym ma zostać wyłoniony dostawca 9 autobusów klasy MAXI. W drugim zostanie wybrana firma, która przekaże PKS 7 pojazdów klasy MINI lub MIDI. Pierwsze trzy autobusy klasy MAXI pojawią się w bazie PKS do 20 czerwca tego roku, ostatnie zaś do 20 kwietnia 2019 roku. Z kolei pierwsze busy przyjadą do 21 maja br., a ostatnie dwa do 21 stycznia 2019 roku.

Do piątku, 9 marca przewoźnik czekał na oferty. Na zakup pojazdów spółka zarezerwowała 7 584 180 PLN brutto. Przed PKS jednak pojawiło się widmo konieczności znalezienia dodatków środków.

W pierwszej części ofertę jako jedyna przedstawiła firma ABP Bus & Coach ze Słupska. Propozycja dealera autobusów Iveco opiewa na 6 638 568,30 PLN brutto. Oznacza to, że jeden Crossway Line, najprawdopodobniej w wersji o długości 10,8 m kosztowałby PKS 599 690 PLN netto. To więcej w stosunku do szacunków przewoźnika. Ten bowiem założył, że maksymalnie 5 431 680 PLN brutto, a więc 490 666, 67 PLN netto za autobus będzie wystarczające.

Nieco lepiej sytuacja wygląda w drugim zadaniu. Na nie w Złocieńcu przygotowali 2 152 500 PLN brutto, co oznacza, że za jeden mały autobus PKS gotów byłby zapłacić 250 000 PLN netto. Oferta firmy Polster z Piły, która wykonuje zabudowy w oparciu o minibusy Mercedes Sprinter mieści się w tych szacunkach. Opiewa ona na 1 998 122,70 PLN brutto. Oznacza to, że jeden minibus kosztowałby złocieniecki PKS 232 070 PLN netto.

Teraz ruch po stronie przewoźnika. W drugiej części sytuacja jest w zasadzie jasna. Natomiast w pierwszej konieczna będzie rewizja budżetu. Trzeba więc znaleźć dodatkowe 856 000 PLN netto by kupić autobusy Iveco. 125 510 PLN netto PKS będzie "do przodu" jeśli tylko przyjmie ofertę Polstera.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKS Złocieniec
Iveco
ABP
Mercedes
Polster
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.