TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dzień Otwarty z lubelskimi trolejbusami za nami
SPOTTEDLUBLIN.PL - Opublikowano: 19.05.2017 12:16:22

Sądząc po minach dzieciaków, to najmłodsi mieli najwięcej frajdy podczas Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w zajezdni przy Grygowej.

Jak informuje portal spottedlublin.pl - w czwartek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wraz z Zarządem Transportu Miejskiego zorganizowali zwiedzanie zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej w Lublinie.

To właśnie tutaj parkują autobusy i trolejbusy, którymi na co dzień mieszkańcy Lublina przemierzają ulice miasta. Nowoczesna zajezdnia przy ul. Grygowej została oddana do użytkowania w kwietniu 2015 r. Wcześniej znajdowała się przy ul. Kraśnickiej, gdzie została sprzedana. Tam powstają biurowce – Centrum Zana Office Park.

– Zajezdnia jest przystosowana do obsługi 100 trolejbusów oraz 25 pojazdów zaplecza technicznego. To nowe rozwiązanie, którego nie było na dotychczasowej zajezdni przy al. Kraśnickiej – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

  • W taborze MPK Lublin znajduje się 110 trolejbusów oraz 223 autobusów, z czego 70 trolejbusów i 100 autobusów są własnością Gminy Lublin.

  • Przewoźnik Warbus posiada 11 sztuk autobusów Mercedes Conecto LF oraz 22 sztuki autobusów przegubowych Mercedes Conecto G.

  • Przewoźnik LLA i Traf-Line: Solbus SM12 – 3 sztuki, Maz 103 – 4 sztuki i Maz 203 – 2 sztuki.

  • Przewoźnik Irex: Solaris Urbino 18 – 18 sztuk.

Komunikacja miejska w Lublinie – statystyki

Pojazdy komunikacji miejskiej w ciągu dnia powszedniego wykonują 67 748 km, w tym:

– autobusy: 51 194 km

– trolejbusy: 16 554 km

Maksymalna liczba pojazdów w ruchu – 331, w tym:

– 248 autobusów

– 83 trolejbusy

Maksymalna liczba pojazdów na jednej linii:

– po 15 pojazdów na linii nr 151 i 159


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
trolejbus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.