TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dzisiaj Gorzów zaczyna elektryczny test Solarisa
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.06.2018 12:00:25
Dzisiaj Gorzów zaczyna elektryczny test Solarisa

Od 27 czerwca przez okres dwóch tygodni Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim będzie testować autobus Solaris Urbino 12 electric. Wcześniej elektryczne demo zawitało do Lubonia.

Od 27 czerwca przez okres 2 tygodni Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim będzie testować autobus Solaris Urbino 12 electric. Wcześniej elektryczne demo zawitało do Lubonia.

To kolejny etap przegotowań do wproszenia elektromobilnych pojazdów do floty MZK. Wcześniej przewoźnik zamówił analizę kosztów i korzyści związanych z wykorzystaniem przy świadczeniu usług komunikacji miejskiej autobusów zeroemisyjnych, o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Testowy ekologiczny Solaris zostanie skierowany do obsługi zmian na liniach autobusowych 103, 104, 110, 113, 121, 122, 130, T1 oraz T2. Biało-niebieski elektrobus z logo zielonego jamnika charakteryzuje się następującymi komponentami:

1. Silnik – silniki trakcyjne asynchroniczne zabudowane w osi o nominalnej mocy 2 x 60 kW (i mocy szczytowej 220 kW )

2. Baterie Solaris High Energy o pojemności 240 kWh

3. Pojazd jest ładowany za pomocą ładowarki pokładowej (on-board) zamontowanej na dachu autobusu, która charakteryzuje się efektywną mocą 38 kW. Dzięki niej może być ładowany także poza zajezdnią. Oprócz tego w elektrobusach Solarisa istnieje możliwość umieszczenia pantografu.

7. Masa pojazdu wynosi 13 200 kg, pojemność pasażerska 70 osób

8. Autobus jest wyposażony w elektryczną klimatyzację - Konvekta UL 500EM

9. Nowoczesny dotykowy pulpit.

10. Pojazd posiada system rekuperacji, czyli odzysku energii z hamowania, gdzie doładowywane są baterie trakcyjne.

11. Elektrycznie otwierane drzwi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
MZK Gorzów Wlkp.
Solaris
 • Kasimo Kasimo – 27.06.2018

 • Anita Rutkowska – 27.06.2018

  Niedawno testowalam go we Włocławku 😊 przyjemna jazda. Pozdrawiam 😊

 • Krzysiek Skwierzyński – 27.06.2018

  Elektrycznego kota? O ile mi wiadomo MAN produkuje co najwyżej hybrydy.

 • Jakub Skarżyński – 27.06.2018

  Nie w Luboniu, tylko w Pile był poprzednio, a w Luboniu jest inny karton.

 • Łukasz Kończak – 28.06.2018

  Przecież tu są napisane same bzdury. Nie wspomnę już o stylu tego czegoś, bo artykułem nie można tego nazwać.

 • TransInfo.pl – 28.06.2018

  Info o Luboniu: http://www.poznanskie-autobusy.pl/pl/gallery/testowe/solaris-urbino-12-electric-pz-059nn-translub-lubon-10602

 • TransInfo.pl – 28.06.2018

  i jeszcze aktualizacja; Autobus elektryczny wyjechał na ulice Gorzowa o godz. 7.45 w czwartek 28 czerwca. - Uporaliśmy się z awarią, naładowaliśmy baterię i dzisiaj Solaris Urbino 12 Electric będzie woził gorzowian na różnych liniach. Czekamy na opinie naszych mieszkańców dotyczące jazdy testowanym autobusem – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Swoje opinie można przesyłać na adres mailowy rzecznik@mzk-gorzow.com.pl

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.